یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال  پرسپولیس  در نشست خبری قبل از  دربی ۹۲ صحبت‌هایی انجام داد.

اخبار ورزشی- گزیده مهم‌ترین بخش‌های آن را در زیر می‌خوانید:

*یک بازی ویژه در پیش داریم.

*دربی تهران شاید یکی از مهم‌ترین بازی‌های آسیا یا حتی جهان باشد.

*دربی نمایش بزرگی از حضور اهالی فوتبال است.

*خوشحالیم که مقابل تیمی بازی داریم که شرایطش نسبت به نیم‌فصل اول بهتر است و می‌توانیم قابلیت‌های‌مان را در این بازی نشان دهیم.

*تیم پرسپولیس در سال‌های اخیر نشان داده که از نظر ذهنی و فنی فوتبال خوبی را ارائه کرده است. ما بازیکنان باغیرتی داریم که همیشه در شرایط حساس و سخت توانستند تصمیمات خوبی بگیرند و بازی‌های خوبی از خودشان نشان دهند.

*بازیکنان ما ذهنیت قوی‌ای دارند و برنده به دنیا آمده‌اند.

*امیدوارم فردا شاهد یک بازی فنی خوب از دو تیم باشیم و هواداران لذت ببرند. امیدوارم فردا هواداران پرسپولیس شادتر از استقلالی‌ها باشند.

*ما فردا بازی مهمی داریم و دوست دارم بیش‌تر در مورد به بازی صحبت شود، ولی انتشار ارقام قرارداد قبل از دربی عجیب بود. آنها وقت زیادی برای انتشار داشتند و فکر می‌کنم روی شیطنت و خیانت صورت گرفته است.

*کاری که انجام شد کار درستی نبوده است، ولی بازیکنان مشکلی ندارند و از نظر ذهنی به حدی قوی هستند که روی آنها تاثیرگذار نباشد. آنها شرایط سخت‌تری را هم پشت سر گذاشته‌اند.

*فوتبال مالکانه نیاز به زمان دارد و نه در شرایطی که مسابقه‌ای نداشته باشید.

*شما باید یک نیم فصل را داشته باشید که بتوانید بازی تدارکاتی و تمرینات اختصاصی داشته باشید.

*من وقت زیادی نداشتم و نمی‌توانستم روی بحث فوتبال مالکانه زمان بگذارم، چون زمان‌بر بود و احتمال دادم بازیکنان قابلیت خودشان را هم از دست بدهند.

*رفته رفته این موضوع بهتر می‌شود و موضوع مهم این است که از تمام ظرفیت‌مان استفاده کنیم. موضوع مهم این است که ما دفاع تیمی خوبی داریم و انتقال بازی به خوبی انجام می‌شود.

*در حال حاضر وقت بازی مالکانه نیست.

*بازیکنان در جریان بازی جابه‌جا می‌شوند و نصف زمان بازی را جای خودشان بازی می‌کنند.

*وحید امیری وقتی به سمت چپ زمین آمد از قابلیت‌هایش استفاده کرد و گل و پاس گل حاصل کارش بود. مهدی ترابی هم در سمت راست تاثیرگذاری خوبی داشت.

*استوکس از لحاظ آمادگی بدنی شرایط خوبی ندارد و به دو، سه هفته زمان نیاز دارد. البته فردا با ما هست و اگر لازم باشد از او استفاده می‌کنیم.

*اوساگونا در بازی دوم بهتر از اول بود و فکر کنم شرایطش بهتر می‌شود.

*گفتند که امروز پرداختی داریم ولی هنوز پیامکی نیامده است. (با خنده)

*باید حساسیت در مورد دوپینگ وجود داشته باشد و فکر می‌کنم این حساسیت باعث شود که تست‌هایی انجام شود. فکر کنم برای این بازی مهم است که تست دوپینگ انجام شود.

*ذات دربی این است که همه دوست دارند دربی را نبازند و به همین دلیل احتیاط در دستور کار قرار می‌گیرد.

*در هر صورت دربی یک بازی ویژه است و بازیکنان باید تمرکز زیادی داشته باشند و نوع تمرکز بازیکنان و عملکردشان نتیجه بازی را مشخص می‌کند.

*باتوجه به نشانه‌هایی که وجود دارد فکر کنم دربی خوبی پیش رو داشته باشیم و این قول را به هواداران می‌دهم.

*سورپرایز؟ فعلا نه.

*من بازی رفت دو تیم را نگاه کردم و واقعا دردناک بود که صندلی ورزشگاه‌ها خالی بود. نمی‌دانم چرا این موضوع پیش آمده و باید فکری به حال آن کرد. یکی از بازی‌های قدیمی که ۲ بر یک بردیم و گلش را هم من زدم، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه بودند.

*حس و حال و زیبایی‌های دربی از بین رفته و لازم است که روی این مسئله کار شود.

*این جا برعکس همه جای دنیا می‌خواهند استادیوم خالی باشد و باید فکر کنند که چرا این اتفاق افتاده است. زیبایی‌های فوتبال را گرفتند. فوتبال برای تماشاچیان است و باید انرژی‌اش را تخلیه کند. این درست نیست که مردم از دیدن دربی محروم شوند.

*در مورد بشار رسن ۲۴ ساعت منتظر باشید.

*من در مورد بازیکن صحبت نمی‌کنم. ما با استقلالی بازی داریم که شرایط خوبی دارد و بازی‌های پرگلی داشته است.

*شرایط دربی متفاوت است و در چند سال اخیر استقلال ما را نتوانسته شکست بدهد و به همین دلیل تحت فشار هستند، در نتیجه ما می‌توانیم از این موضوع استفاده کنیم و با تلاش بیش‌تری بازی را ببریم. من می‌خواهم بازی خوبی از آب در بیاید و برنده بازی باشیم.

*صحبت در مورد گذشته وقت تلف کردن است. ما بازی مهمی در پیش داریم که از هواداران می‌خواهم با حضورشان انرژی مثبت به ما بدهند.

*اصلی‌ترین دلیل موفقیت پرسپولیس در سال‌های اخیر حمایت هوادارانش است. با تمام مشکلاتی که وجود داشت و دارد، تمام ذهنیت ما بازی فردا است و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بازی خوبی انجام دهیم و برنده شویم.