به گزارش افکارنیوز،

یکی از پرکارترین بازیگران حال حاضر کشور، هادی حجازی‌فر است. این بازیگر در جشنواره امسال دو فیلم به نام‌های آتابای و دوزیست دارد و به همین خاطر روز‌های شلوغی را پشت سر می‌گذارد. با این حال می‌گوید محال است بازی‌های تیم محبوبش استقلال را از دست بدهد به خصوص اینکه دربی نزدیک باشد.

اخبار ورزشی- گفت‌وگوی فوتبالی ما را با این هنرمند خوب کشورمان در ادامه می‌خوانید.
*با این همه مشغله کاری، بازی‌های استقلال را دنبال می‌کنید؟
واقعاً در چند وقت اخیر خیلی سرم شلوغ بوده و درگیر فیلمبرداری بودم، ولی خب نمی‌شود بازی‌های استقلال را دنبال نکرد. اگر خانه نباشم معمولاً بازی‌ها را روی موبایلم می‌بینم. مطمئن باشید در جریان همه مسائل هستم و همه چیز را پیگیری می‌کنم.
*اوضاع استقلال قبل از دربی چطور است؟
من فکر می‌کنم شرایط هر دو تیم خوب است. بعد از آمدن کادر فنی جدید اوضاع بهتر شده و هم پرسپولیس و هم استقلال بهتر بازی می‌کنند. استراماچونی تیم فوق‌العاده‌ای ساخت و خدا را شکر فرهاد همان راه را ادامه می‌دهد. در پرسپولیس هم به نظرم تیم یحیی باهوش‌تر و منسجم‌تر از تیم کالدرون است و نتایج خوبی در دو بازی گذشته گرفته است.

هادی حجازی فر
*بازی را چند-چند پیش‌بینی می‌کنید؟
قطعاً استقلال می‌برد دیگر. دلم روشن است این دربی مال ماست و پرسپولیس را شکست می‌دهیم. فکر می‌کنم تیم محبوبم با دو گل قائدی و دانشگر رقیب را می‌برد.
*ولی به احتمال فراوان دیاباته که یکی از بهترین مهاجمان لیگ است، به دربی نمی‌رسد و البته پرسپولیسی‌ها هم شجاع را در اختیار ندارند.
اول باید بگویم امیدوارم خبر مصدومیت و نرسیدن دیاباته به دربی یک تاکتیک روانی باشد، ولی اگر به بازی نرسد، مطهری و قائدی می‌توانند جای او را پر کنند. در مورد شجاع هم بگویم او فوتبالیست خوبی است، ولی اگر در بازی هم حضور داشت، اتفاق خاصی نمی‌افتاد. ضمن اینکه فکر می‌کنم با غیبت شجاع، حاشیه‌های دربی هم کمتر می‌شود.
*در چند فصل اخیر هواداران پرسپولیس و استقلال تیم حریف را متهم به حکومتی بودن می‌کنند و اعتقاد دارند تیم رقیب‌شان از حمایت‌های ویژه‌ای برخوردار است. شما به عنوان یک استقلالی چقدر با این موضوع موافق هستید؟
به نظرم هر دو تیم حکومتی هستند و خب زیر پوشش وزارت ورزش و جوانان قرار دارند. حتی معتقدم همه آن تیم‌هایی که به نوعی خصوصی هستند هم در واقع دولتی به حساب می‌آیند و کل فوتبال ما دولتی است. به جای این حرف‌ها دو تیم به فکر یک نمایش خوب و جذاب باشند و شجاعانه فوتبال بازی کنند و به خاطر شرایط جدول محتاط بازی نکنند. به شخصه امیدوارم حق به حقدار برسد و آن تیمی که بهتر بود، ۳ امتیاز را بگیرد.
*برای دیدن دربی به ورزشگاه نمی‌روید؟
نه، واقعاً فرصت نمی‌شود برای دیدن بازی به استادیوم بروم به همین خاطر ترجیح می‌دهم از پای تلویزیون دربی ۹۲ را ببینم.
*می‌دانم اهل کری خواندن هستید و موقع دربی با محسن کیایی و پژمان جمشیدی کل‌کل می‌کنید. قصد ندارید برای این بازی برایشان کری بخوانید؟
پژمان و محسن از دوستان بسیار خوب من هستند و ما همیشه با هم کل‌کل می‌کنیم. پارسال که پرسپولیس دربی را برد، محسن کیایی خیلی اذیتم کرد و برایم کری خواند، البته من هم کم نمی‌آورم و در این مواقع اصلاً کوتاه نمی‌آیم. امیدوارم در این دیدار استقلال ببرد و همه کری‌های محسن و پژمان را جبران کنم و حسابی حال‌شان را بگیرم. اگر هم خدای نکرده استقلال دربی را ببازد، وقتی دوستان پرسپولیسی زنگ بزنند، تلفن را برمی‌دارم و می‌گویم مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد.
*یادم می‌آید پسرتان هم به شدت پرسپولیسی بود.
بله، هنوز هم پرسپولیسی است. البته باید بگویم چند وقت است دارم رویش کار می‌کنم تا استقلالی شود و فکر می‌کنم تا حدودی موفق بودم، چون تازگی‌ها کمی شل شده است. دو بازی آسیایی که استقلال برد‌های پرگلی به دست آورد، تا حدودی تأثیرگذار بود به همین خاطر بازی روز پنج‌شنبه برایم بسیار مهم است. در واقع تنها فرصتم است که با برد استقلال بتوانم هامون را برگردانم و او طرفدار استقلال شود. ولی اگر استقلال نتواند دربی را ببرد، تمام نقشه‌هایم نقش بر آب خواهد شد. ضمن اینکه سعی کردم در چند وقت اخیر هامون را از دوستان پرسپولیسی‌ام دور نگه دارم تا نتوانند بیشتر از این روی پسرم تأثیر بگذارند.
*در مصاحبه قبلی‌تان با من گفته بودید عاشق احمدرضا عابدزاده هستید. آیا بین بازیکنان فعلی کسی هست که به همان اندازه به او علاقه‌مند باشید؟
بله، من همیشه عاشق احمدرضا عابدزاده بودم، ولی در حال حاضر به آن معنای واقعی ستاره نداریم. البته که همه بازیکنان عزیز و قابل احترام هستند. علی کریمی با اینکه پرسپولیسی بود، خیلی دوستش داشتم و وقتی کریمی از فوتبال خداحافظی کرد، فوتبال ما از ستاره خالی شد و عصر ستاره‌ها به پایان رسید. خودم واقعاً دلم برای بازیکنان بزرگ تنگ شده است. هر چند در بین بازیکنان فعلی به قائدی علاقه دارم، چون در چند وقت اخیر خیلی به لحاظ اخلاقی، رفتاری و فنی رشد کرده و شایسته احترام است.
*یکی از دغدغه‌های هواداران فوتبال انتخاب سرمربی تیم ملی است. نظر شما در این خصوص چیست؟‌
نمی‌دانم چه بگویم، خودم به شخصه خیلی ناامیدم که بتوانیم به جام جهانی برویم. امیدوارم هرکس می‌آید، بتواند به تیم ملی کمک کند. انگار ما عادت کردیم هرکس که خوب کار می‌کند را اذیت کنیم و فراری‌اش بدهیم. پدر کی‌روش را با آن کیفیت بالا درآوردند، ولی حالا حسرت نبودنش را می‌خورند. به نظرم سال‌های زیادی طول می‌کشد تا یکی مثل کی‌روش به فوتبال ما بیاید.