به گزارش افکارنیوز،

امیر قلعه نویی سرمربی تیم سپاهان پس گذشت یک ماه از مذاکراتش با مدیران فدراسیون از منتفی شدن حضورش در تیم ملی فوتبال   در صفحه شخصی خود خبرداد.

اخبار ورزشی- او در صفحه شخصی‌اش نوشت: «هیچگاه از جنگ فرار نکرده‌ام و از پذیرفتن چالش‌ها شانه خالی نکردم. پیشنهادی جدی و نهایی برای قبول مسئولیت تیم ملی کشورمان داشتم اما نتوانستم خودم را قانع کنم تا این پیشنهاد را بپذیرم.

با اینکه مثل همیشه در شرایط پیچیده فدراسیون و سخت تیم ملی به عنوان گزینه مربیگری انتخاب شدم اما از فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و آنهایی که فارغ از رنگ‌ها و حب و بغض‌ها حمایت کردند تشکر می‌کنم.

همچین عذر مرا بپذیرید چون قرار نبود سربازی برای وطن حق الناسی را به گردن من بیندازد که در برابر مردم اصفهان شرمنده شوم. سرمربی‌گری تیم ملی بزرگترین افتخار است اما بپذیریم که باید به قرارداد حرفه ای و اخلاقی ام متعهد باشم.

در سپاهان هم برای منافع کشورم تلاش خواهم کرد و برای مربی آینده تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

دوستدار ایران و مردم آن هستم و خواهم بود».

پس از جدایی ویلموتس از تیم ملی فوتبال کشور، فدراسیون فوتبال از حضور مربی جدید ایرانی بر روی نیمکت تیم ملی خبر داد، امیر قلعه نویی از همان ابتدا به عنوان گزینه اصلی هدایت تیم ملی شناخته شد و مذاکرات مدیران ارشد فوتبال کشور با وی رسانه‌ای شد.

با گذشت حدودا یک ماه از آغاز مذاکرات، قلعه‌نویی بارها اعلام کرد که علاقمند است بر روی نیمکت تیم ملی بشیند اما این موضوع به رضایت باشگاه سپاهان مربوط است، سرمربی تیم سپاهان بارها در این یک ماه اعلام کرد که اولویت اولش تیم سپاهان است و بدون رضایت مدیران این تیم مسئولیت تیم ملی را برعهده نخواهد گرفت؛ فدراسیون فوتبال نیز در چند مرحله مذاکراتی را با مدیران سپاهان انجام داد اما نتوانست رضایت آن‌ها جلب کند.

در نهایت ظهر امروز، قلعه‌نویی رسما اعلام کرد که به تیم ملی نخواهد رفت و همچنان سکان دار تیم سپاهان خواهد بود، ساعاتی بعد با اعلام رسمی فدراسیون اسکویچ مربی کروات، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی منصوب شد تا ماجرا قلعه‌نویی و تیم ملی به پایان برسد.