به گزارش افکارنیوز،علی فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه استقلال در گفت و گو با فارس، به تشریح آخرین وضعیت استقلال قبل از دیدار فردا با الجزیره امارات و اتفاقات مختلفی که در عید نوروز رخ داد پرداخت.

فارس: تعطیلات نوروز چگونه گذشت؟

برای ما سخت بود. ما نه تعطیلات داشتیم و نه نوروز. فردا هم باید به مصاف یک تیم قدر برویم که مقابل نمایندگان ازبکستان و قطر نتایج خوبی کسب کرده است. متاسفانه فشردگی بازی‌ها زیاد است و هیچ همکاری با ما نمی‌شود.

فارس: مگر چه خواسته‌اید که با شما همکاری نشد؟

بازی‌ها خیلی فشرده است. چه اشکالی داشت که یک بازی ما را عقب می‌انداختند؟ برایم جای سؤال است که آیا بازی‌های آسیایی برای فوتبال ایران مهم نیست؟ خودتان را جای بازیکنان بگذارید که از روز اول عید فقط تمرین کردند و در مسابقات مختلف به میدان رفتند. من خودم یک سال مداوم کار کردم و فقط در تعطیلات ۳ روز استراحت کردم آن هم در اولین روز استراحت اعلام کردند که رحمتی اینگونه شد و آنگونه شد.

فارس: با رحمتی صحبت نکردید؟

هنوز فرصت نشده چون فردا با الجزیره بازی داریم و قرار شد پس از بازی با هم حرف بزنیم اما اینها همه شیطنت است. شما ببینید ۱۵ روز از تعطیلات و صحبت‌های رحمتی گذشته اما حالا تیتر یک رسانه‌ها شده است. تمام کانال‌های تلویزیونی اعم از شبکه خبر، شبکه دو، شبکه سه و حتی برنامه‌های آشپزی و خیاطی صحبت‌های رحمتی را پخش کردند اما امروز می‌بینیم که تیتر یک شده است. کجای این کار حرفه‌ای است؟

فارس: منظورتان را واضح‌تر بیان می‌کنید؟

یک عده بعد از قهرمانی استقلال در جام حذفی می‌خواهند این تیم قهرمان لیگ نشود. اگر به مطالب دوستان در برخی روزنامه‌ها دقت کنید متوجه می‌شوید که خط و خطوط از کجا می‌آید. خوشبختانه هواداران همه این چیزها را می‌فهمند. دوستان که مصاحبه ۱۵ روز قبل را با فونت ۸۰ تیتر می‌کنند خودشان را خراب می‌کنند چون تیم ما محکم‌تر از این حرف‌ها است.فارس: این روزها شایعات زیادی پیرامون بازگشت قلعه نویی به استقلال شنیده می‌شود. در خصوص این مسئله و برنامه‌هایتان برای فصل بعد شفاف توضیح دهید؟

خدا شاهد است که من با قلعه نویی صحبت نکردم و حتی عید را هم به او تبریک نگفتم. البته وظیفه قلعه نویی است که به خاطر کسوت و سن و سال با من تماس بگیرد اما خدا وکیلی او هم به من زنگ نزد و هیچ صحبتی با هم انجام ندادیم. این شایعات، هم ما را به حاشیه می‌برد و هم تراکتورسازی را. لیگ هنوز تمام نشده و ما باید ببینیم آیا مظلومی می‌خواهد در استقلال بماند یا نه اما چرا فقط برای فصل بعد به تیم ما می‌پردازند؟ مگر تیم‌های دیگر مربی نمی‌خواهند؟ ‌ من منتظر هستم نتایج تیمم را در آخر فصل ببینم و باید بررسی کنم چه بازیکنانی را می‌توانم حفظ کنم و چه بازیکنانی را از دست می‌دهم. هنوز درگیر لیگ و آسیا هستیم و مطرح کردن چنین صحبت‌هایی درست نیست.

فارس: شایعاتی پیرامون پیشنهاد مالی از سوی باشگاه پرسپولیس به مهدی رحمتی مطرح شده است، اگر چه باشگاه پرسپولیس این موضوع را تکذیب کرده است. در این خصوص چیزی شنیده‌اید؟

اگر آنها چنین پیشنهادی به رحمتی داده باشند کار درستی نکردند. پس ما هم می‌توانیم با بازیکنان پرسپولیس صحبت کنیم اما به لحاظ حرفه‌ای این کار درست نیست. من به هواداران اطمینان می‌دهم خیالشان از بابت نقل و انتقالات راحت باشد و مطمئن باشند رحمتی به پرسپولیس نمی‌رود.

فارس: از بابت این موضوع مطمئن هستید؟

۳ میلیارد که هیچ حتی ۵ میلیارد هم به رحمتی بدهند او به پرسپولیس نمی‌رود.

فارس: چند روز پیش به محل تمرین استقلال رفته بودید. دلیلش چه بود؟

به بازیکنان قول داده بودم قبل از عید پاداش جام حذفی را به آنها بدهم. حتی امیرآبادی به نمایندگی از بازیکنان گفت بازیکنان عیدی می‌خواهند اما به آنها قول دادم قبل از سفر به امارات پاداش آنها را پرداخت کنم. بازیکنان هم می‌دانند که دست ما بسته است ولی از سویی به حرف من اطمینان دارند و به همین خاطر هیچ صحبتی نکردند.

فارس: درباره انتخاب بهمن فروتن به عنوان مشاور خودتان صحبت کنید.

از مدت‌ها پیش می‌خواستم این کار را انجام دهم اما ایشان در آلمان حضور داشتند. فروتن کارشناس دقیقی است و به این نتیجه رسیدم که همه باید همدل شویم و تیم را تقویت کنیم.

فارس: یعنی فروتن جایگزین زرینچه شده است؟

این گونه نیست. یک مدیر اگر می‌خواهد موفق باشد باید ۴،۵ مشاور خوب داشته باشد که من هم فروتن را به همین دلیل انتخاب کردم.