به گزارش افکارنیوز،

سانتیاگو برنابئو برای دویست و چهل و چهارمین بار در تاریخ خود میزبان ال کلاسیکو خواهد بود. بارسلونا در این ورزشگاه ۹۶ پیروزی و رئال مادرید ۹۵ برد کسب کرده است. همچنین ۵۲ بار دو تیم به تساوی دست یافتند.

اخبار ورزشی - آبی اناری ها می‌توانند نود و هفتمین پیروزی‌شان را در برنابئو به دست آورند و رکورد چهار پیروزی پیاپی را در این ورزشگاه به ثبت برسانند. این در حالی است که مادرید فرصت دارد تعداد پیروزی‌هایش را با تیم کاتالانی برابر کند.

برابری دو تیم تا تعداد گل‌هایشان در تاریخ لالیگا پیش می‌رود. بارسا با پیروزی ۵ بر صفر برابر ایبار توانست تعداد گل‌هایش را در این رقابت‌ها به ۶۱۵۱ برساند و یک گل از رئال مادرید پیشی بگیرد. آبی اناری ها برای رسیدن به این رکورد به پنج دهه زمان نیاز داشتند.

شکی نیست که لیونل مسی نقش مهمی در این اتفاق داشت. زمانی که مهاجم آرژانتینی در سال ۲۰۰۳ برای بارسلونا  برای نخستین بار به میدان رفت سفیدپوشان ۷۱ گل جلوتر بودند. در این ۱۷ سال تیم کاتالانی ۷۲ گل بیشتر به ثمر رساند.

این رقابت در تعداد گل‌های ال کلاسیکو نیز دیده می‌شود. رئال مادرید ۴۰۳ بار دروازه بارسا را باز کرده و ۳۹۹ گل برای آبی اناری ها به ثمر رسیده است. بر این اساس اگر بازیکنی از تیم بارسا بتواند در دیدار فردا شب (یکشنبه) گلزنی کند نامش در تاریخ این باشگاه ثبت خواهد شد. او چهارصدمین گل تیم کاتالانی را به ثمر می‌رساند. سسار رودریگس (۱۰۰) در سال ۱۹۵۲، برند شوستر (۲۰۰) در سال ۱۹۸۰ و لوییس انریکه (۳۰۰) در سال ۲۰۰۰ پیش از این گل‌های صدتایی را به نام خود ثبت کرده بودند.

برای نشان دادن این برابری می‌توان به پیروزی‌های کسب شده دو تیم در ال کلاسیکوهای لالیگا اشاره کرد. هر دو تیم ۷۲ برد برابر هم به دست آورده‌اند.