به گزارش افکارنیوز،

با توجه به وضعیت عجیبی که این روزها به خاطر شیوع ویروس کرونا در جهان ایجاد شده و به دنبال آن مسابقات ورزشی و گزینشی‌های المپیک در رشته‌های مختلف تحت‌الشعاع قرار گرفته‌اند، ابهامات زیادی در خصوص برگزاری المپیک 2020 توکیو در موعد مقرر ایجاد شده است.

اخبار ورزشی - با این وجود توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در آخرین مصاحبه‌اش تاکید کرد که بازی‌های المپیک 2020 توکیو بدون تغییر در زمان تعیین شده برگزار خواهد شد.

حسن رنگرز مشاور رئیس کمیته ملی المپیک و سخنگوی فدراسیون کشتی در این باره به برنامه دایره طلایی گفت: دقایقی قبل که با رئیس کمیته ملی المپیک صحبت می‌کردیم، سیدرضا صالحی امیری گفت به نظر می‌رسد که برگزاری المپیک منوط به این مهم شده که تا اردیبهشت میزان کنترل این ویروس در سطح جهان بررسی شود و بعد از آن تصمیم گیری نهایی اتفاق خواهد افتاد. اگرچه باخ تاکید کرده در مسابقات در زمان مقرر برگزار خواهد شد، اما احتمال تعویق رقابت‌ها هم هست و این موضوع دور از ذهن نیست. قطعاً این مسئله نیاز به بررسی دقیق وضعیت در اردیبهشت ماه دارد.

وی تاکید کرد: این موضوع برای همه مشکلاتی را ایجاد کرده است. تیم کشتی آزاد مجارستان هم که در اردوی تمرینی مشترک به سر می‌برد، برای خروج از کشورمان با مشکل جدی تهیه بلیت برای این تیم مواجه هستیم و این مشکلات فقط مختص ما نیست. امیدوارم که اتفاقات خوبی بیفتد و با وجود زمان کم تا مسابقات کسب سهمیه، بتوانیم اردوی موثری داشته باشیم.