ضرب الاجل‌های رسمی و غیر رسمی که بعد از روی کار آمدن علی فتح الله زاده به باشگاه استقلال رسید چالشی جدی برای این باشگاه است و می تواند این باشگاه را در آستانه یک بحران بزرگ قرار دهد. علی لطیفی اظهار داشت:

اخبار ورزشی- متاسفانه مشخص نیست در گذشته چه اتفاقاتی در این باشگاه افتاده که بازیکنان بی کیفیت به راحتی جذب می شدند و ارقام بالایی برای آنها در نظر گرفته می شد و حالا باشگاه باید زیر بار بدهی به این بازیکنان که کمترین کارایی را داشتند کمر خم کند.

علی لطیفی پیشکسوت استقلال تصریح کرد: بازیکنی مثل «بویان» چه کسی بود، چه کسی او را معرفی کرد و چه کسی با او پای میز مذاکره نشست و قراردادش را بست و در یک کلام مسئولیت حضور این بازیکن در استقلال به چه فردی است؟ این بازیکن چه کارایی برای استقلال داشت؟ آیا انصافاً در فوتبال ایران بازیکنی مثل او نداشتیم که رفتیم به بازار مقدونیه؟ از این دست بازیکنان در سالهای اخیر زیاد به استقلال آمدند که بویان فقط یکی از آنها بود. «ایسما»، «نویمایر»، «الحاجی گرو» و…

علی لطیفی تاکید کرد:در بین این همه بازیکن خارجی که در سه چهار سال اخیر جذب استقلال شدند جباروف، تیام، رابسون جانواریو، پادوانی و دیاباته فراتر از فوتبال ایران بودند و پولی که بابت آنها رفت درست بود.

علی لطیفی بیان داشت:دستگاه های نظارتی در ورزش باید این موضوع را واکاوی کنند. این درست نیست که کشور در این شرایط بحرانی قرار داشته باشد و با این تحریم های ظالمانه دست و پنجه نرم می کند و اکثر اقشار مردم ما به سختی پول در می آورند و با بحران مالی مواجه هستند، اما به راحتی دلارهای بی زبان ما باید صرف رفت و آمد این بازیکنان بی کیفیت شود. باید دید چه سیستم نقل و انتقالاتی پشت این بازیکنان بوده و از کدام مبادی آمده و رفته‌اند.

علی لطیفی ملی پوش سابق فوتبال تاکید کرد: البته این فقط خاص استقلال نیست. در پرسپولیس هم همین خبرها هست. آنجا هم کم نبودند بازیکنان بی کیفیتی که آمدند و دلارهای این کشور را با خود بردند. امثال بودیمیرها، جونیورها، بازیکنان اوکراینی و الی آخر. عامل همه این سوء مدیریت های مالی و نقل و انتقالاتی هم به خلاء یک سیستم نظارتی بر کار مدیران باز می گردد و فقدان سیستمی که از این مدیران بعد از کنار رفتن شان پاسخ بخواهند.

علی لطیفی پیشکسوت فوتبال تصریح داشت: الان شرایط به گونه‌ای است که وقتی مدیرانی از این دو باشگاه می‌روند انگار راحت شده‌اند. در حالی که اگر سیستم درست بود مدیران بعد از جدایی باید پاسخگوی عملکردشان باشند. به خصوص جایی که بار مالی برای باشگاه دارد. این دو باشگاه بخشی از درآمدهای خود را از طریق دولت جذب می کنند و این بیت المال است که تبدیل به بودجه در استقلال و پرسپولیس می شود. باید برای خرج کردن این پول وسواس و دقت داشت.

مهاجم پیشین آبی پوشان خاطرنشان ساخت: در حالی که امروز کشور ما درگیر یک ویروس عجیب است و باید برای سلامت جامعه و مردم دلارهای زیادی خرج شود، متاسفانه به خاطر ندانم کاری در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید شاهد خروج یکسری دلارهای بی حساب و کتاب از کشور شویم.