پرسپولیس در جدول لیگ برتر فوتبال ایران با اختلاف 10 امتیازی در صدر ایستاده و اگر شیوع کرونا نبود شاید همین امسال و تا قبل از عید نیز می توانست پیشاپیش جشن قهرمانی بگیرد.

هر چند بقیه تیمها از اینکه اگر قرار باشد پرسپولیس قهرمان اعلام شود ناراحت باشند اما با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، لیگ فوتبال اکثر کشورها از جمله ایتالیا، اسپانیا و لیگ برتر انگلیس به حالت تعلیق در آمده و این احتمال وجود دارد که بازی ها به هفته آخر نکشد و به همین خاطر بر اساس نوشته سایت «یورو اسپورت» عربی، فیفا 4 سناریو برای انتخاب قهرمان لیگ ها معین کرده است. سناریوی اول فیفا  اعلام پایان لیگ بدون مشخص کردن قهرمان است. سناریوی دوم اعلام پایان لیگ با انتخاب قهرمان نیم فصل به عنوان قهرمان فصل است.  سناریوی سوم اعلام پایان لیگ با انتخاب صدرنشین لیگ قبل از تعطیلی مسابقات است. سناریوی آخر نیز قهرمان فصل گذشته به عنوان قهرمان این فصل معرفی شود.

با توجه به تعطیلی لیگ برتر ایران و بر اساس سناریوهای معین شده از سوی فیفا، ٣ سناریو در صورت تعطیلی لیگ و انتخاب قهرمان به پرسپولیس ختم می شود. چون سرخ پوشان قهرمانی فصل گذشته، نیم فصل جاری و صدرنشینی لیگ قبل از تعطیلات را دارند.