به گزارش افکارنیوز،

سازمان بهداشت جهانی به منظور افزایش آگاهی مردم درباره شیوه‌های شیوع ویروس کرونا از چهره‌های سرشناس و محبوبی که طرفداران فراوانی دارند و می‌توانند تأثیرگذاری بالایی در میان مردم باشند کمک گرفته و ژوزه مورینیو و آرسن ونگر جزو اولین نفراتی بوده‌اند که به درخواست کمک این سازمان پاسخ مثبت داده‌اند.

اخبار ورزشی- سرمربی پرتغالی تاتنهام و سرمربی سابق آرسنال که زمانی در لیگ برتر با یکدیگر جنگ‌ها داشتند این بار با یکدیگر علیه کرونا متحد شده‌اند و در یک کلیپ ویدئویی برای آگاه‌سازی مردم درباره شیوه‌های شیوه کرونا شرکت کرده‌اند. این کلیپ ویدئویی در صفحه توئیتر سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است و به شهروندان شیوه‌های عملی جلوگیری از ابتلا به کرونا را توضیح داده است.

علاوه بر ونگر و مورینیو مربیان و چهره‌های فوتبال سرشناس دیگری از جمله جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال هم در جنبش آگاه‌سازی سازمان بهداشت جهانی شرکت کرده‌اند.

آرسن ونگر در این کلیپ ویدئویی می‌گوید: سالم به همه. همه ما می‌دانیم وضعیتی که ویروس کرونا به وجود آورده بسیار جدی است و ما باید سلامتی‌مان را بر هر چیزی مقدم بدانیم. 5 راه کلیدی برای مبارزه با ویروس کرونا وجود دارد و من به شما توصیه می‌کنم که همیشه و در همه وقت این 5 مورد را رعایت کند.

پیام ونگر را مائوریسیو پوچتینو سرمربی سابق تاتنهام اینگونه ادامه می‌دهد و می‌گوید: با شروع دست‌ها شروع کنید. لطفاً به صورت مداوم دست‌های خود را بشویید و اگر امکانش هست آنها را با محلول‌های الکلی ضدعفونی کنید.

کیسی استون، سرمربی تیم زنان باشگاه منچستریونایتد هم در ادامه این پیام ویدئویی می‌گوید: هنگام عطسه و سرف آرج خود را خم کرده و مقابل دهان‌ و بینی‌تان بگیرید و اگر از دستمال کاغذی استفاده می‌کنید فوراً آن را درون سطل زباله بیندازید.

سپس نوبت به آقای خاص می‌رسد که به مردم درباره تعاملات اجتماعی‌شان نکاتی را گوشزد کند. او می‌گوید: هنگام رویارویی با افراد دیگر و در تعاملات اجتماعی، یک قدم عقب‌تر بایستید. حداقل یک متر از هر کسی که سرفه یا عطسه می‌کند، فاصله بگیرید.

با وجود درنظر گرفته شده معیارهای بهداشتی و امنیتی، آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و مخصوصاً در ایتالیا رشد قابل توجهی دارد و به نمی‌رسد که با وضعیت موجود مسابقات فوتبال در این کشورها در آینده‌ای نزدیک از سر گرفته شود.