به گزارش افکارنیوز،

مطابق انتظار و به درخواست اکثر کشورهای اروپایی، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) سرانجام تصمیم گرفته است که رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ را در تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار کند.

اخبار ورزشی- یوفا هنوز به صورت رسمی این موضوع را اعلام نکرده اما بسیار از منابع خبری در قاره سبز اعلام کرده‌اند که این تصمیم قطعی است و انتظار می‌رود که نهاد حاکم بر فوتبال اروپا آن را تا ساعاتی آینده اعلام کند.

به دلیل شیوع بیماری کرونا در قاره اروپا و افزایش روز افزون آمار مبتلایان و قربانیان، اکثر لیگ‌های معتبر فوتبال این قاره مسابقات خود را برای حداقل ۳ هفته لغو کرده‌اند و انتظار می‌رود که این وقفه طولانی‌تر شود.

مسابقات یورو ۲۰۲۰ قرار بود امسال با حضور ۲۴ تیم و در ۱۲ شهر اروپا در تاریخ ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای برگزار شود اما به دلیل به پایان نرسیدن لیگ‌های باشگاه در موعد مقرر، سران فوتبال اروپا در یوفا در جلسه‌ اضطراری که ظهر امروز برگزار شد تصمیم گرفتند که مهمترین تورنمنت ملی قاره سبز را به سال آینده موکول کنند. گویا این خبر توسط اتحادیه فوتبال نروژ هم تأیید شده است.

به این ترتیب با موکول شدن یورو ۲۰۲۰ به سال آینده، فیفا باید فکر به حال برگزاری اولین دوره از تورنمنت جدید جام جهانی باشگاه‌ها کند، تورنمنتی که قرار بود از تابستان سال آینده آغاز شود.