کریستیانو رونالدو (cristiano ronaldo) فوق ستاره دنیای فوتبال و تیم ملی پرتغال به رکورد تاریخی «پله» ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل یعنی ۱۲۸۲ گل در ۱۳۶۳ بازی رسیده و حالا در نظر دارد تا به یک رکورد دیگر یعنی شکست رکورد علی دایی مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران با ۱۰۹ گل ملی برسد.

اخبار ورزشی- رونالدو فعلا ۹۹ گل زده و هنوز تعداد گل‌های این بازیکن سه رقمی نشده است. اما با مرور بازی‌های گذشته تیم ملی پرتغال در میابیم که یک بازیکن مانع صد تایی شدن تعداد گل های رونالدو در عرصه ملی شده است. برای مثال در دیدار تیم ملی پرتغال و اسپانیا بود که این بازی را اسپانیایی‌ها با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شدند در این بازی و در یک صحنه که کریستیانو رونالدو توپ را وارد دروازه اسپانیا می کند اگر نانی در آن لحظه دخالت نمی کرد گل آفساید اعلام نمی شد.

دیگر گل کریستیانو رونالدو که وارد دروازه اسپانیا شد به بازی هر ۲ تیم در یورو ۲۰۱۰ بر می‌گردد که باز هم نانی با قرار گرفتن در موقعیت آفساید باز هم مانع بالا رفتن تعداد گل‌های ملی این بازیکن شد. اتفاقی که رونالدو را بسیار در زمان خود ناراحت کرده بود و حتی با نانی برای این کار درگیر شده بود.

با این حال اگر نانی در موقعیت‌های آفساید در هر ۲ گل قرار نگرفت تعداد گل‌های رونالدو ۱۰۱ گل شده بود و تنها ۸ گل با علی دایی ستاره اسطوره‌ای تیم ملی فوتبال ایران فاصله داشت.