به گزارش افکارنیوز،

لیگ برتر فوتبال بانوان در فصل جاری با حضور ۱۲ تیم آغاز شده است و تیم‌ها یک نیم فصل کامل را پشت سر گذاشته و اکنون در هفته هجدهم رقابت‌ها به سر میبرند.

اخبار ورزشی- مسابقات امسال در هفته بیست و دوم به پایان می رسد، اما چیزی که همیشه از یک رویداد ورزشی انتظار میرود این است که، آیا پیشرفتی در آن کار حاصل شده است یا خیر؟

اخبار ورزشی- سطح مسابقات لیگ یک کشور روی کیفیت و پیشرفت ملی پوشان تاثیر گذار است، زیرا افراد از همین بازی‌ها به اردو‌های ملی دعوت میشوند و اگر بخواهیم موفقیت خودمان را در عرصه‌های بین المللی مشاهده کنیم باید روند بهتر شدن این رقابت‌ها را ارزیابی کنیم. در ذیل صحبت‌های جمعی از ملی پوشان و مربیان فوتبال بانوان را در گفتگو با خبرنگار ما در ارتباط با لیگ برتر فوتبال بانوان در سال جاری نسبت به گذشته می خوانید:

صفورا جعفری بازیکن تیم سپاهان اظهار داشت: لیگ برتر فوتبال بانوان در سال جاری نسبت به گذشته پربارتر بود و بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف پخش شده بودند. خوشبختانه شاهد بازی‌های پویاتری در سطح مسابقات بودیم.

هاجر دباغی ملی پوش تیم سپاهان در خصوص حرف‌های شدن بازی‌های لیگ تصریح کرد: فوتبال بانوان در ایران هر ساله پیشرفت بیشتری پیدا میکند و کمتر تیمی در لیگ برتر دیده میشود که با وقت کشی و پا زیر توپ کشیدن‌ها دنبال کسب نتیجه باشد. خوشبختانه کیفیت بازی‌ها حتی نسبت به نیم فصل اول مسابقات هم پیشرفت داشته است. ترکیب تیم‌ها در مسابقات امسال از بازیکنان جوان و با تجربه تشکیل شده است و در یکسری بازی‌ها جوانان میتوانند عملکرد خوبی در تیم داشته باشند و در برخی موارد دیگر، بازیکنان باتجربه تیم را نجات میدهند. خوشبختانه این اتفاقات باعث میشود که بازیکنان کم سن و سال تجربه کافی در مسابقات را پیدا کنند و حتی در صورت بازنشستگی یکسری بازیکنان، این جوانان جایگزین آن‌ها شوند.

پخش شدن ستاره‌ها در تیم‌های مختلف

یکی از اتفاقات خوب در مسابقات این فصل پخش شدن بازیکنان خوب و ستاره‌های لیگ در تیم‌های مختلف بود که این موضوع از یک طرف سطح رقابت و جذابیت بازی‌ها را تاحد زیادی بالا برد و از طرفی دیگر کمکی شایان به باشگاه‌ها کرد تا علاوه بر استفاده از مهره‌ها در ترکیبشان از بازیکنان جوان و بومی خود در کنار این سوپراستار‌های ملی پوش استفاده ببرند. اما هنوز توزیع بازیکنان در تمام تیم‌های جدول صورت نگرفته است و میتوان گفت هفت تیم بالای جدول توانستند بازیکنان خوبی را جذب کنند و مابقی شرایط چندان خوبی ندارند. این امید میرود که در سال‌های آینده هر ۱۲ تیم لیگ، از ترکیب بازیکنان حرف‌های و جوانان به مساوات بهرهمند شوند تا تنها اسم چند باشگاه خاص به عنوان مدعی شنیده نشود بلکه بازی با همه تیم‌ها دشواری خاص خودش را پیدا کند.

زهرا خواجوی دروازه بان تیم وچان در ارتباط با رقابت‌های نیم فصل دوم مسابقات گفت: رقابت در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال بانوان بسیار جدیتر شده است. تیم‌ها در تعطیلات نیم فصل اول تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته اند و اکنون با کیفیت بهتری در بازی‌ها شرکت میکنند.

مرضیه جعفری سرمربی تیم شهرداری بم در این خصوص اظهار داشت: سال گذشته تیم فوتبال بانوان شهرداری بم با اختلاف ۷ امتیاز قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر شد، اما در فصل جدید سطح مسابقات بسیار بالا رفته بود. ما با تیم وچان کردستان تا هفته آخر مسابقات رقابت سختی برای کسب عنوان قهرمانی در نیم فصل اول داشتیم، و مشخص نبود کدام تیم صدرنشین بازی‌های نیم فصل اول می شود.