به گزارش افکارنیوز،

مهدی ترابی در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس ، درباره تصمیم برای ادامه برگزاری لیگ اظهار کرد: در این مدت همه ما روزهای سختی را گذرانده‌ایم و دوری از فوتبال واقعا اذیت‌مان کرد.

اخبار ورزشی- ویروس کرونا شرایط را در همه کشورها تغییر داده و می‌بینیم که همه در تلاش برای ریشه‌کردن این ویروس هستند اما انگار دانشمندان پیش بینی کرده‌اند که واکسن این ویروس در خوشبینانه‌ترین حالت تا 18 ماه دیگر ساخته می‌شود و بنابراین طبیعی نیست که تا آن زمان همه چیز را تعطیل کرد.

او ادامه داد: این روزها در کوچه و خیابان می‌بینیم که مردم خیلی بیشتر از قبل موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند و به نظرم شرایط خیلی بهتر از قبل شده است. اکثر مشاغل هم به کار بازگشته‌اند و فکر می‌کنم فوتبال و سایر رشته‌های ورزشی هم با این شرایط به زودی آغاز خواهند شد. مثل اینکه رئیس جمهور هم گفته اماکن ورزشی با رعایت مسائل بهداشتی و بدون تجمع می‌توانند باز شوند. سایر کشورهای دنیا هم کم کم برای شروع لیگ‌هایشان آماده می‌شوند و ما هم منتظر تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ هستیم.

مهدی ترابی درباره تلاش برخی افراد و جریان‌ها برای تعطیلی لیگ گفت: بله من هم شنیده‌ام که یک سری صحبت‌ها مطرح شده اما به نظرم این حرف‌ها منطق و پشتوانه علمی ندارد.  افرادی که دوست دارند لیگ تعطیل شود اگر جای پرسپولیس بودند و 10 امتیاز اختلاف داشتند، باز هم این حرف‌ها را می‌زدند؟ من فکر می‌کنم درست نیست با این صحبت‌ها فضا را متشنج کنند و بگذارند فدراسیون و سازمان لیگ با مشورت با نهادهای بالاتر مثل وزارت بهداشت بهترین تصمیم را بگیرند.

هافبک پرسپولیس در پایان گفت: فکر می‌کنم همه چیز مشخص است و عده‌ای به خاطر جایگاهی که در جدول دارند و می‌دانند نمی‌توانند به پرسپولیس برسند دوست دارند لیگ تعطیل شود اما همین موضوع هم راهکار دارد و اگر تصمیم بر این باشد که لیگ تعطیل شود باید پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند. دقیقا عین فرانسه که پاری‌سن‌ژرمن شرایط مشابه ما را داشت و به خاطر اختلاف امتیازی که داشت قهرمان اعلام شد. با این حال باید منتظر تصمیم فدراسیون بمانیم و امیدواریم بهترین تصمیم را بگیرند که هیچ کس ضرر نکند. بدون شک اولویت با سلامتی است و می‌توان در چند هفته اول بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار کرد تا کم کم شرایط بهتر شود.