به گزارش افکارنیوز،

شب گذشته مجید جلالی سرمربی اسبق فولاد خوزستان در سال ۸۸ در لایوی اینستاگرامی صحبت‌های قابل‌توجهی در خصوص اتفاقات لیگ هشتم و قهرمانی استقلال و بازی هفته آخر فولاد - ذوب‌آهن مطرح کرد. جلالی شب گذشته در لایو اینستاگرامی با مدیررسانه‌ای سابق خودش در باشگاه پیکان بهنام مددی ارتباط گرفت و صحبت‌های جالبی مطرح کرد. جلالی در بخشی از صحبت‌های خودش که موردتوجه خیلی‌ها قرار گرفت و برای اهالی فوتبال کمی عجیب بود از پیام نیازمند دروازه‌بان فعلی سپاهان و سابق او در پیکان به عنوان کامل‌ترین فوتبالیستی نام برد که در ۴۰ سال گذشته با او کار کرده است. 

اخبار ورزشی- بخش دیگری از صحبت‌های مجید جلالی که به شدت موردتوجه قرار گرفت صحبت درباره قهرمانی سال ۸۸ استقلال بود. سال ۸۸ و در جریان لیگ هشتم تکلیف قهرمانی به هفته آخر رسیده بود و استقلال در مشهد علاوه بر اینکه به پیروزی نیاز داشت چشم به شکست ذوب‌آهن منصور ابراهیم‌زاده در اهواز دوخته بود.طی سال‌های اخیر اما در خصوص این بازی شایعات زیادی شنیده شده بود.بهنام مددی از جلالی سوال کرد که همیشه این شایعه وجود داشته که مدیران دو کارخانه فولاد و ذوب‌آهن برای شکست فولاد در بازی هفته آخر و قهرمانی ذوب‌آهن به توافق رسیده بودند. همچنین شنیده می‌شد این توافق در شرایطی صورت گرفته بود که می‌گفتند ذوب‌آهن نیز قرار است نیمه‌نهایی جام‌حذفی را به فولاد واگذار کند تا در نهایت هر دو تیم آسیایی شوند.

مجید جلالی سرمربی این فصل گل گهر و آن زمان تیم فولاد خوزستان دیشب درباره این بازی گفت:" این بازی روز پنجشبه برگزار می شد و از روز سه شنبه داستان هایی برای من پیش آمد."

او افزود:" صبح روز بازی در هتل من از فولاد برکنار شدم و ساعت دوازده فهمیدم که در این بازی روی نیمکت می نشینم. بچه ها را جمع کردم و بیست دقیقه برایشان حرف زدم. گفتم فوتبال را همه بازی می کنند اما مقاطعی هست که شاید برای رسیدن به آن ۲۵-۳۰ سال باید صبر کرد و نباید این فرصت را از دست بدهید."

او همچنین گفت:" ما برای کسی بازی نکردیم. من به بچه ها گفتم برای اینکه شخصیت و منش خودتان را نشان بدهید طلایی ترین فرصت نصیبتان شده است. بعد از بازی هم من برکنار شدم. نمی خواهم بگویم واقعا ماجرا چه بوده چون یازده سال گذشته اما متاسفانه داستان های زیادی بود."

سرمربی فولاد در لیگ هشتم در ادامه و در پاسخ به این شائبه که گفته می شد روسای کارخانه های ذوب آهن و فولاد با هم توافق کرده اند که فولاد در این بازی نتیجه نگیرد در عوض فولاد در بازی نیمه نهایی به فینالیست شدن ذوب‌آهن کمک کند گفت:" ما پنجشنبه در اهواز در لیگ بازی داشتیم و دوشنبه هفته بعد در اصفهان باید نیمه نهایی را با ذوب آهن بازی می کردیم و اگر پیروز می شدیم به فینال می رفتیم. من نمی خواهم قضیه را باز کنم. این موضوع برای من همیشه به عنوان یک درد دل و یک راز می ماند اما واقعیت این است که در آن مقطع خیلی اذیت شدم و آسیب دیدم."

در حالی که استقلال و پیام در مشهد یک بازی سخت و درگیرانه از کار در آمد یاران قلعه نویی با تک گل جانواریو پیروز شدند آن هم در مسابقه ای که تقی پور از استقلال و اشپیتیم آرفی و مرتضی برگی زر از پیام کارت قرمز گرفتند. این برای استقلال کافی نبود. آن ها فقط در صورت شکست ذوب آهنی که در بازی های آخرش فوق العاده نتیجه گرفته بود قهرمان می شدند. در آن طرف فولاد اما در پانزده دقیقه پایانی توفان به پا کرد.

در حالی که بازی با نتیجه یک، یک مساوی بود فولاد سه گل در پانزده دقیقه آخر زد و بازی را برد. مسابقه ای که سرنوشت قهرمان لیگ برتر هشتمین دوره را رقم زد.

از آن مسابقه یک مصاحبه ویژه در ذهن فوتبالی ها باقی مانده جایی که امیرقلعه نویی در حالتی احساسی در پایان مسابقات در گفت و گو با خبرنگاران خطاب به مجید جلالی می گوید:" جلالی خیلی مرده"