به گزارش افکارنیوز،

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی ۵ گل زیبای تاریخ لیگ قهرمانان آسیا که با ضربات مواج (کات‌‌دار) به ثمر رسیدند پرداخته که یکی از آنها گل مامه تیام به ذوب‌آهن در ماه می سال ۲۰۱۸ بود.

اخبار ورزشی- استقلال در آن بازی از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی، با هت‌تریک مهاجم سابق خود ذوب آهن را با نتیجه ۳ بر یک برد و صعود کرد. در میان گل‌های تیام اما گل دوم این بازیکن سنگالی بوده که توجه AFC را جلب کرده است.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره گل تیام نوشته است: بازی برگشت مصاف تمام ایرانی تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم نهایی، نمایشی از مامه تیام بود.مهاجم سنگالی هر سه گل تیمش را زد تا استقلال صعود کند. گل دوم او اما یکی ازبرترین گل‌های تاریخ رقابت‌ها بود. او توپ را از فاصله‌ای نزدیک به ۳۰ یارد (۲۷ متر) تا دروازه حریف گرفت و آن را با یک ضربه پای چپ حیرت‌آور مواج به سمت راست سقف دروازه ذوب‌آهن فرستاد تا هوادران حاضر در ورزشگاه آزادی را با عملکرد فردی استثنایی‌اش به وجد آورد.

در همین حال گلی که «نام تائه هی» بازیکن سابق تیم لخویای قطر در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ برای این تیم به استقلال خوزستان زد هم جزو زیباترین گل‌های مواج لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته است. این هافبک کره‌ای اکنون در تیم السد قطر توپ می‌زند.

گل اسکار برای شانگهای SIPG مقابل اولسان هیوندای در ماه مارس سال ۲۰۱۸، گل سرجینیو بازیکن کاشیما آنتلرز مقابل تیم جوهر دارول در ماه مارس سال ۲۰۱۹ و گل سافاری راسید برای تیم جوهور دارول مقابل شاندونگ لوننگ در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ سه گل دیگری هستند که در فهرست ۵ گل مواج برتر تاریخ لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته‌اند.

سایت AFC برای انتخاب بهترین گل در میان این ۵ گل یک نظرسنجی گذاشته است که «اینجا» می‌‌توانید در آن شرکت کنید.