به گزارش افکارنیوز،

ماجرای من و علیرضا بیرانوند در روز پنج‌شنبه هم در نوع خود عجیب و غیر قابل باور بود. نگارنده به دلیل حادثه‌ای که در سال ۱۳۸۲ تجربه کرده و در زلزله بم عزیزانم را ازدست دادم یک جور‌هایی «فوبیا»‌ی زلزله دارم. به عبارت بهتر در این دنیای وانفسا از هیچ چیز بیشتر از زمین لرزه نمی‌ترسم و هر زلزله‌ای که در هر نقطه‌ای از ایران رخ می‌دهد ناخودآگاه من را با خود درگیر می‌کند و... پنج‌شنبه گذشته هم متوجه شدم زلزله‌ای ۵/۱ ریشتری در فیروزآباد از استان خرم‌آباد رخ داده است.

اخبار ورزشی- از آنجایی که می‌دانستم علیرضا بیرانوند پس از مراسم خاکسپاری و ختم عموی خودش (پدر همسرش) در خرم‌آباد مانده و به تهران برنگشته است با او تماس گرفتم و... بهتر است خودتان باقی داستان را بخوانید.

(ساعت ۱۴:۲۲ روز پنج‌شنبه) چطوری برادر؟ زلزله لرستان خیلی وحشتناک بود؟
خیلی خیلی وحشتناک بود. اصلاً در طول زندگی‌ام چنین چیزی را تجربه نکرده بودم. خیلی نگران‌کننده بود. زمین تکان شدیدی می‌خورد و... حتی نمی‌توانستم دو قدم بردارم و بچه‌ام را از خانه بیرون ببرم. تجربه اش را نداری و خدا نکند داشته باشی.

اتفاقاً تلخ‌ترین حادثه زندگی من را همین زلزله رقم زده است. ۵ دی ۱۳۸۲ همسر و دختر ۲ سال و نیمه‌ام را در زلزله شهر بم از دست دادم.
آخ آخ! خداوند به تو صبر بدهد. خیلی سخت است و...

بله، خداوند نصیب هیچ بنده‌ای نکند البته دوباره ازدواج کردم و الان به لطف خدا دو تا پسردارم، اما واقعاً درد بی‌درمانی است اینکه مفت مفت و به خاطر لرزش ناگهانی زمین و یک بلای طبیعی عزیزانت را از دست بدهی. خیلی ترسناک است این زلزله و من از هیچ چیزی به اندازه زمین لرزه واهمه ندارم.
من هم در عمرم این‌قدر وحشت نکرده بودم.

خدا آن روز را نیاورد، اما خود زلزله یک طرف و خدای ناکرده مصیبت‌های بعد ازآن هم طرف دیگر... خیلی‌ها تصوری که از زلزله دارند این است که چند تا خانه آن طرف‌تر خراب می‌شود و آن‌ها می‌توانند سوار ماشین خود شده و از شهر خارج شوند، اما وامصیبتا! برق و آب و تلفن قطع می‌شود. ارتباطات بین شهر‌ها از بین می‌رود و خیابان‌ها و کوچه‌ها بر اثر ریزش ساختمان و آوار بسته می‌شود و...
دیروز که اینجا (لرستان) زمین‌لرزه ۵/۱ ریشتری آمد و خدا کند در روستا‌ها شهر‌های اطراف خرم‌آباد خیلی به مردم صدمه نزده باشد.

ببخشید امروز بیشتر صحبت ما حول و حوش زلزله بود. شنیدیم در راه مبارزه با کرونا کمک‌های زیادی برای مردم استان لرستان جمع‌آوری کرده‌ای؟ سفیر AFC در مبارزه با ویروس کرونا هم که شدی.
کار خاصی نکردم. همه این‌ها لطف خدا و مردم به علیرضا بیرانوند است و واقعاً آن بالایی را شکر می‌کنم بابت خودم و خوشحال می‌شوم اگر کاری از دستم برمی آید برای مردم استانم لرستان انجام بدهم.

می‌گویند اصلاً نمی‌توانی در خرم‌آباد از منزل خارج شوی؟
مردم خرم‌آباد و بچه محل‌هایم واقعاً لطف دارند. همواره و به هر شکل ممکن محبت خودشان را به علیرضا بیرانوند نشان می‌دهند و از این بابت به خودم می‌بالم. دیدن لبخند محبت‌آمیز همشهریان و هم‌استانی‌های خودم بیشتر از هر چیز در این دنیا می‌ارزد. الان قدر این لحظات حضور در خرم‌آباد را می‌دانم و این مهربانی و دوست داشتن مردم اصلاً و ابداً اذیتم نمی‌کند.

بازار عکس و امضای یادگاری هم داغ است. جلوی منزل خودت و مرحوم پدرهمسرت می‌آیند برای عکس؟
به هرحال گفتم که این نشان‌دهنده لطف همشهریانم است و تا جایی هم که امکان داشته باشد سعی می‌کنم در خدمت عزیزان باشم.

تمرینات خودت را در خرم‌آباد پیگیری می‌کنی؟
بله، باید تمرین کنیم و مراقب بدن خودمان باشیم. ما بازیکن حرفه‌ای هستیم و از این راه نان می‌خوریم. فوتبال حرفه ماست و نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم. البته اگر بعد از کرونا این زلزله بگذارد به فوتبال فکر کنیم. راستی می‌دانی بالاخره تکلیف مسابقات لیگ برتر چه می‌شود؟

خود فدراسیون و سازمان لیگ هم بلاتکلیف هستند. برخی تیم‌ها هم تک و توک تمرین می‌کنند، اما معلوم نیست چه می‌شود. احتمالاً شاید نتوانی پایان لیگ امسال در کنار پرسپولیس باشی و باید به بلژیک بروی. حالا که حرفش پیش آمد می‌خواهم بدانم دوست نداری روزی با لباس پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کنی؟
الان که خیلی زود است به خداحافظی فکر کنم. گلر‌ها حتی می‌توانند تا ۴۰ سالگی هم بازی کنند اگر مراقب تمرینات و استراحت خود باشند. البته مطمئن باشید یک روز از اروپا به پرسپولیس برمی‌گردم و اگر قرار به خداحافظی باشد با پیراهن پرافتخار پرسپولیس از فوتبال کنار می‌روم که جام‌های زیادی با آن گرفته‌ام و بهترین خاطراتم در این تیم و با هواداران پرشمارش رقم خورده است.

تماس گرفتم که احوالی بپرسم برادر! مراقب خودت باش و...
ممنونم، قربانت!