به گزارش افکارنیوز،

بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس  در دوران کرونا شرایط ویژه‌ای را پشت سر می‌گذارد.

اخبار ورزشی- همزمان با آغازین روزهای پیشروی کرونا در دنیا، رادوشوویچ ، همسر، فرزند و مادر همسر خود را به ایران آورد اما بعد از گذشت چند روز، کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار داد و در نهایت پس از تعطیلی لیگ، وی با پرواز از طریق قطر به زاگرب و سپس از آنجا به زادگاهش یعنی اشپیلت رسید.

رادو به محض فرود در فرودگاه شهرش ۱۴ روز را در قرنطینه اجباری سپری کرد اما پدرش، یک باشگاه خانگی برای او ایجاد کرد تا وی بتواند تمریناتش را در خانه انجام دهد. دروازه‌بان پرسپولیس در دوان قرنطینه برنامه‌هایش را با هماهنگی داود فنایی مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس انجام می‌داد.

وی پس از پایان دوران قرنطینه خود به یکی از دهکده‌های اطراف شهر خود رفت. «زاگ‌وُشت» یکی از دهکده‌های کوچک در فاصله ۸۰ کیلومتری اشپیلت است که کرونا هنوز به آن منطقه نرسیده است. دروازه‌بان پرسپولیس همراه خانواده به این دهکده رفت و در این منطقه خود را قرنطینه کرد.

در این مدت رادوشوویچ تمرینات درون چمن را در این دهکده زیر نظر پدرش پیگیری کرد؛ بعد از حدود بیش از ۲۰ روز قرنطینه در آن دهکده، وی به اشپیلت بازگشت و تمرینات درون چمن خود زیر نظر مربیان بومی ادامه داد.

دروازه‌بان کروات پرسپولیس از مسوولان باشگاه درخواست کرده است تا اجازه حضورش را در تمرینات تیم هایدوک اشپیلت صادر کنند و منتظر پاسخ مسوولان پرسپولیس است تا بتواند تمرینات تیمی‌اش را با این تیم مطرح کرواسی آغاز کند.

هایدوک اشپیلت حدود ۲ هفته است که تمرینات گروهی خود را آغاز کرده است. این تیم در رده چهارم لیگ برتر کرواسی قرار دارد.

نکته دیگر در مورد این دروازه‌بان این است که او در روز اول حضور در کرواسی موهای خود را در خانه تراشید تا نکات بهداشتی را بیش از پیش رعایت کرده باشد.

رادو در گفت‌وگویی بیان کرد:ما به عنوان ورزشکاران حرفه‌ای وظیفه داریم تا از آمادگی بدنی خودمان محافظت کنیم. با این حال دیگر نمی‌توانم منتظر بمانم و برای آغاز مسابقات لیگ برتر و بازگشت به ایران لحظه شماری می‌کنم. در حال حاضر در بهترین فرم خودم قرار دارم و امیدوارم که هر چه زودتر تمرینات تیم‌ها از سر گرفته شود.

وی اضافه کرد:هدف ما پوکر قهرمانی است و فکر می‌کنم که با توجه به اختلاف امتیازی که وجود دارد، این اتفاق دور از دسترس نباشد. ما با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به سایر تیم‌ها صدرنشین هستیم و همین گویای همه چیز است.