به گزارش افکارنیوز،

کاظم اولیایی در ارتباط با حواشی و شایعات به‌وجود آمده در خصوص حقوق مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری، اظهار داشت: باید طبق قوانین رفتار کرد؛ مثلا من کارمند وزارت کشور بودم و هیچ حقوقی از باشگاه استقلال نمی‌گرفتم، چون حق نداشتم از دو محل دولتی حقوق بگیرم.

اخبار سیاسی- وی افزود: موضوع حقوق مدیرعامل مهم نیست؛ موضوع این است که باید هزینه‌ها و درآمد باشگاه‌های دولتی مشخص باشد و یکی از ایراد‌های فیفا به ما هم، همین عدم شفافیت مالی است.

مدیرعامل پیشین باشگاه‌های استقلال و پاس همدان در ادامه، در خصوص مشکلات آبی‌پوشان پایتخت، تصریح کرد: استقلال موسسه خیریه نیست که یک نفر بیاید کمک کند و برود. باید همه چیز شفاف باشد تا مشخص شود چه اتفاقاتی در این باشگاه می‌افتد. عدم شفافیت باعث می‌شود این حواشی و شایعات پیرامون باشگاه‌های لیگ برتر به وجود بیاید.

کاظم اولیایی در پایان پیرامون لزوم شفاف‌سازی امور در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که باشگاه‌های دولتی به حساب می‌آیند، خاطرنشان کرد: اگر شفافیت وجود داشته باشد، می‌توان همه موارد را بررسی کرد که مثلا کجا خطایی اتفاق افتاده یا فسادی رخ داده است. متاسفانه پرسپولیس و استقلال مثل یک تاریک‌خانه شده‌اند که پتانسیل به‌وجود آمدن مشکلات فراوان در آن وجود دارد.