به گزارش افکارنیوز،

 اصغر مدیرروستا در خصوص شرایط حال حاضر فوتبال ایران اظهار داشت: فوتبال فضای مناسبی ندارد. به قدری خطا‌ها و فساد‌ها زیاد شده است که اخلاق و منش را زیر پا گذاشتیم. از وقتی فوتبال حرفه‌ای شد و مدیر برنامه‌ها جای بازیکن‌ها حرف زدند احترام‌ها از بین رفته است. وقتی پول زیاد جای همه چیز را می‌گیرد این فساد‌ها در فوتبال رخ می‌دهد.

اخبار ورزشیوی در رابطه با شروع مسابقات فوتبال عنوان کرد: باید کار کارشناسی انجام شود و منتظر تصمیم AFC و FIFA ماند. اگر قرار شد فدارسیون فوتبال تصمیم نهایی را بگیرد با استفاده از چند کارشناس بی طرف و لایق این تصمیم را نهایی کند. خیلی از تیم‌ها ادعای قهرمانی و سهمیه آسیا دارند. خیلی از تیم‌ها در شرایط سقوط هستند. هر تصمیمی گرفته شود اجحاف در قبال دیگر تیم‌ها است. باید لیگ بعدی را با ۱۸ تیم شروع شود کنیم و تیم‌های قهرمان لیگ یک را به لیگ برتر اضافه کنیم. فکر می‌کنم این شرایط برای تیم‌های لیگ یکی منصفانه باشد.

وی افزود: اختلافی که پرسپولیس دارد با دیگر تیم‌ها خیلی زیاد است و می‌توانند پوکر قهرمانی کند، اما روی دیگر فوتبال مشخص نیست. ۱۰ امتیاز حاشیه امنی برای دیگر تیم‌ها نیست. تیم بهمن ۱۳ امتیاز اختلاف داشت و آن سال پرسپولیس قهرمان شد. البته آن سال‌ها تبانی زیادی انجام شد. در هر صورت باید تصمیمی گرفته شود که به قول قدیمی‌ها نه سیخ بسوزد نه کباب. اگر جایی را اعلام می‌کنند که سفید است می‌توانند در آنجا چهار تیم بالای جدول و پایین جدول را ببرند و قهرمان و سقوط کننده را مشخص کنند.