به گزارش افکارنیوز،

امید روانخواه در مورد رای کمیته اخلاق مبنی بر فعالیت خود از هر گونه فعالیت ورزشی اظهار داشت: من زمانی که در سپیدرود بودم عده‌ای قصد داشتند بازیکن پولی به تیم بیاورند، اما من مقابل آن‌ها ایستادم. بعد از آن هم در یکی از برنامه‌های تلویزیونی مصاحبه و عنوان کردم پسر خواهر فلان فرد قصد داشته به تیم بیاید، اما من اجازه ندادم و درست چند هفته بعد همان برنامه تلویزیونی از من در خصوص شرط‌بندی سوال کرد که من هم گفتم در لیگ دو شرط‌بندی وجود دارد و به همین دلیل نیز بلافاصله به کمیته اخلاق احضار شدم.

اخبار ورزشیوی ادامه داد: زمانی که کمیته اخلاق من را خواست اعلام کرد که این کار تو تشویش اذعان عمومی است و برای این حرفت سند و مدرک بیاور، بعد از آن هم من را بیست میلیون جریمه و اعلام کردند که باید این مبلغ را پرداخت کنی.
سرمربی تیم فوتبال نیروی زمینی عنوان کرد: من به این راًی اعتراض کردم و بعد از مدتی باز هم نامه‌ای آمد و گفتند ایرادی ندارد و ده میلیون جریمه می‌شوی، اما سیوال من این بود چرا باید به دلیل افشاگری ده میلیون تومان یا حتی هزار تومان جریمه شوم. جالب است که امروز هم در رسانه‌ها دیدم که از هرگونه فعالیت فوتبال محروم شده‌ام و باید جریمه‌ام را هم پرداخت کنم.

روانخواه در پاسخ به این سوال که گفته شده وی در چند بازی آخر نیروی زمینی روی نیمکت تیم حضور نداشته است، گفت: من تنها یک بازی روی نیمکت نبودم که آن زمان هم در خارج از کشور بودم و این موضوع شایعه‌ای بیش است، زیرا من تا بازی آخر که مقابل قشقایی داشتیم روی نیمکت تیم بودم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی‌ها عده‌ای معتقدند او به دلیل ارتباط با خطیر و مسائل مربوط به استقلال محروم شده است، گفت: این موضوع اصلا به آن موارد ربطی ندارد و حتی سید حسین حسینی صحبت‌هایی مطرح کرد که من جواب دادم. حسینی همشهری من است و در آن زمان در کمیته فنی استقلال بودم و به همین دلیل گفتم تا حسینی به منزل من بیاید و با خطیر صحبت کند. در واقع دلیل محرومیت من مصاحبه غیر واقع است و دلیل دیگری هم ندارد. من بازیکن سفارشی قبول نکردم و گفتم در فوتبال شرط‌بندی وجود دارد و به همین دلیل هم محروم شدم.