به گزارش افکارنیوز،

احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال درباره عقد قرارداد این باشگاه با حامی مالی جدید اظهار داشت: با توجه به بزرگی باشگاه استقلال در ایران، آسیا و جهان، باید قرارداد‌هایی بسته شود که بتواند منافع باشگاه را تامین کند. به همین دلیل پس از چندین جلسه مذاکره فشرده که با شرکت‌های معتبر داخلی داشتیم، توانستیم با شرکتی به توافق برسیم که از نظر اهلیت، توانمندی اقتصادی و صداقت بهترین بود و در راستی آزمایی‌هایی که برای سنجش توان این شرکت در تامین منابع مالی باشگاه کردیم، به نتیجه رسیدیم.

بند بند قرارداد با حامی مالی جدید کارشناسی شد و وزارت ورزش آن را تایید کرد

اخبار ورزشی- سعادتمند گفت: برای تنظیم قرارداد با حامی مالی جدید، ۳، ۴ جلسه تخصصی با واحد حقوقی وزارت ورزش و جوانان برگزار کردیم و با وزیر ورزش و معاون او هم جلسات متعددی داشتیم و بند بند این قرارداد مورد کارشناسی دقیق حقوقی قرار گرفت و مورد تایید مسئولان مربوطه قرار گرفت. اصلاحیه و ابلاغیه برای تنظیم این قرارداد تهیه شد. امضای قرارداد با حامی مالی جدید را به فال نیک می‌گیرم و از این بابت به هواداران تبریک می‌گویم، زیرا به اعتقاد من حامی مالی و کارگزاری که با باشگاه قرارداد بسته، می‌تواند در موفقیت‌های پی در پی استقلال نقش زیادی داشته باشد و کادرفنی و هواداران ما در آرامش به کار خودشان ادامه دهند. به تمام هواداران این نوید را می‌دهم که روز‌های خوشی در انتظار استقلال است.

او در پاسخ به این سوال که شرکت طرف قرارداد استقلال کارگزار است یا حامی مالی گفت: شرکت طرف قرارداد ما کارگزار است و تمام فعالیت‌های اقتصادی باشگاه را انجام می‌دهد.

میلیچ و دیاباته بازیکنان استقلال هستند و در تیم می‌مانند

مدیرعامل استقلال در واکنش به این که میلیچ و دیاباته هنوز مطالبات خود را دریافت نکردند و این موضوع هواداران استقلال را از بابت جدایی آن‌ها نگران کرده و این که آیا او می‌تواند این ۲ بازیکن را در استقلال نگه دارد گفت: صد در صد. ما آمده ایم تا نگرانی هواداران را برطرف کنیم. میلیچ و دیاباته ۵ ماه بود که مطالباتشان را دریافت نکردند، اما خوشبختانه طی یک ماه اخیر به آن‌ها پرداختی داشتیم. اکنون بیشتر مطالبات میلیچ پرداخت شده و بخش کمی از آن باقی مانده است. دیاباته هم بخشی از مطالباتش را دریافت کرده، اما درباره او مشکلات و محدودیت‌های بانکی وجود دارد که باعث می‌شود این کار کمی سخت‌تر انجام شود. امیدوارم تا جمعه بتوانیم با دیاباته تسویه حساب کنیم. میلیچ و دیاباته بازیکنان استقلال هستند و در تیم می‌مانند.                                                                                                                                             

مطالبات اعضای تیم امید پس از یک سال پرداخت شد

سعادتمند در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد بودروف با استقلال فسخ شده گفت:  فکر می‌کنم قرارداد بودروف فسخ شده است! درباره مسائل فنی بازیکنان باید از سرمربی تیم سوال کنید، اما تمام تلاش ما این است که شرایط  را برای تیم بزرگسالان و تیم‌های پایه فراهم کنیم. این که می‌گویم تیم پایه به این دلیل است که ما نگاه ویژه‌ای به تیم‌های پایه داریم و امروز پس از یک سال، حقوق و مزایای اندک کادرفنی و بازیکنان تیم امید که قهرمان جام باشگاه‌های تهران شدند را پرداخت کردیم.فکر می‌کنم مطالبات آن‌ها تا فردا به حسابشان می‌نشیند.

حامی مالی جدید رقم‌های مالی قابل توجهی برای باشگاه فراهم می‌کند

او افزود: ما وظیفه داریم منابع مالی، زیر ساخت‌ها از جمله زمین تمرین، البسه، سالن بدنسازی و اقلام مورد نیاز برای تمرینات و اردو‌ها را برای باشگاهی که اسم حرفه‌ای دارد، فراهم کنیم. پیشبینی‌های لازم انجام شده و در حال حاضر مشکلی از بابت زمین تمرین و  پشتیبانی تیم نداریم. ان شاالله فردا رسما نام حامی مالی جدید باشگاه را اعلام می‌کنم و اطمینان دارم که این شرکت رقم‌های مالی قابل توجهی را برای باشگاه فراهم خواهد کرد.                                          

از حامی مالی جدید تضامین بانکی و پیش پرداخت گرفتیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که کف قرارداد باشگاه استقلال با حامی مالی جدید چقدر است گفت: همیشه باید در فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم، به چیز‌هایی که به واقعیت نزدیک‌تر است توجه کنیم. در قرارداد‌ها به برخی فعالیت‌های قانونی نیاز داریم. از آن جایی که می‌دانید استقلال باشگاهی دولتی است و مهم‌ترین اصل برای ما گرفتن تضامین بانکی است. با تمام شرکت‌ها ۲، ۳ جلسه داشتیم، اما تنها شرکتی که تضامین بانکی داده، حامی مالی کنونی باشگاه است و حتی پیش پرداخت به باشگاه داشته است. در صورتی که تعهد به پرداخت مبلغی نبوده است. فکر می‌کنم تا یک شنبه بخشی از قرارداد پیشکسوتان را هم پرداخت خواهیم کرد.          

او درباره درز اطلاعات به بیرون از باشگاه گفت:  انتشار اسناد کار درستی نیست. برخی از دوستان در حال رصد کردن هستند و حتی به یکی، ۲ تا از خبرگزاری‌ها نامه زدیم تا ببینیم چگونه اسناد را به دست آوردند.

نباید به خاطر اهداف خودمان جان انسان‌ها را فدا کنیم

سعادتمند در پاسخ به این سوال که  انتظار دارد سرنوشت لیگ نوزدهم چگونه رقم بخورد گفت: به شخصه خیلی دوست دارم که شرایط  کشور به حالت عادی بازگردد تا بار دیگر مسابقات برگزار شود و همه بتوانیم با حضور در  ورزشگاه‌ها تیم‌های محبوبمان را تشویق کنیم. با این وجود جان انسان‌ها بسیار حائز اهمیت است. حتی جان یک نفر بسیار مهم است؛ بنابراین ما نباید به خاطر اهداف خودمان جان انسان‌ها را فدا کنیم. در درجه اول سلامت و جان انسان‌ها باید حفظ شود و در وهله بعدی تابع نقطه نظرات مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی و پس از آن تصمیمات فیفا و‌ ای اف سی هستیم.

از خبرنگاران می‌خواهم به نکات مثبت توجه بیشتری کنند

او در پایان گفت: خواهش من از شما خبرنگاران این است که به نکات مثبت توجه بیشتری داشته باشید و راجع به آن سوال کنید. یعنی اکنون که تیم امید ما قهرمان شده، چه برنامه‌ای برای آن داریم. خواهش می‌کنم به تیم‌های پایه استقلال توجه کنید. ما در کشورمان استعداد‌های فراوانی داریم و می‌توانیم از همین باشگاه استقلال سالی ۱۰۰ بازیکن استخراج کنیم. از شما می‌خواهم که به سراغ تیم‌های پایه و کادرفنی آن‌ها هم بروید و  تنها پیگیر مطالبات دیاباته نباشید، بلکه به جوانانی که می‌توانند پا جای پای دیاباته بگذارند هم توجه کنید.