به گزارش افکارنیوز،

افشین پیروانی سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه فوتبال برتر درخصوص برگزاری رقابت‌های لیگ برتر گفت: «من باید از کسانی که درباره شروع لیگ تصمیم‌گیری کردند تشکر ویژه کنم که دوباره باعث شورونشاط در جامعه شدند. اما تا به این لحظه که من در خدمت شما هستم به‌طور رسمی هنوز چیزی اعلام‌نشده است و ما هنوز در بلاتکلیفی هستیم و نمی‌دانیم باید چه‌کاری انجام دهیم. من از شما خواهش می‌کنم به خاطر فوتبال و شادابی در جامعه تا آخر این برنامه تکلیف تیم‌ها را هر چه زودتر روشن کنند. هنوز به‌طور قطعی ما نمی‌دانیم که برای روز پنجشنبه که روز یکم خرداد است می‌توانیم تمریناتمان را برگزار کنیم یا خیر.»

اخبار ورزشیسرپرست باشگاه پرسپولیس در ادامه افزود: «ما باید از این بلاتکلیفی دربیاییم. ابتدا باید تست کرونا از تک‌تک بازیکنان گرفته شود تا از یک خرداد تمرین را شروع کنیم.»

وی همچنین اظهار داشت: «ما حدود ۶ ساعت با کادر پزشکی در ورزشگاه شهید کاظمی بودیم. تونل ضدعفونی خیلی مدرنی را درست کردیم و کلیه امکانات و فاصله‌گذاری را مرور کردیم. مطمئن باشید جان بازیکنان برای ما خیلی مهم است. در صورت اعلام رسمی شروع تمرینات در روز یکم ما با یک ناظر تست‌های کرونا را می‌گیریم و فکر می‌کنم تیم پرسپولیس تمام و کمال آماده شروع تمرینات است.»

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس درباره کمپینی که درخصوص انجام نشدن تشکیل‌شده است گفت: «من فکر می‌کنم بازیکنان باید بدانند شغل اصلی‌شان فوتبال است، نه شغل دومی دارند و نه پدر پولداری دارند و اگر مصاحبه‌ای درخصوص برگزار نشدن مسابقات انجام می‌دهند از روی اجباراست.»

یکی از مدیران یک تیم فوتبال برتری می‌گفت با توجه به نداشتن درآمد و این‌همه خرج و مخارجی که در پیش روداریم چطور به برگزاری مسابقات راضی باشم؟ البته شاید او حق داشته باشد، اما این دلیلی برای برگزار نشدن مسابقات نمی‌تواند باشد. با آقای گل محمدی صحبت می‌کردم. ایشان می‌گفت واکسن کرونا که به این زودی‌ها تولید نمی‌شود و ما باید به این مسئله عادت کنیم. ما باید تفکری روبه‌جلو داشته باشیم و به دنبال راهکار‌های موجود باشیم. این را فراموش نکنید که بازیکن تنها روزی سه ساعت در اختیار باشگاه است. الآن تمام اصناف و شغل‌ها بازشده است و اگر روزی خدای‌نکرده بازیکنی مبتلا به این ویروس شد نمی‌توان به‌ صراحت آن را به فوتبال ارتباط داد. من پزشک نیستم، اما خدا رو شکر که آمار ابتلا و بستری‌ها بسیار پایین آمده است و تقاضای من این است که بهانه‌جویی نکنیم. از فردا ممکن است تیم‌های که دلشان به برگزاری مسابقات نبود، بازیکنانش از روی عمد شروع سرفه کنند که من خواهشم این است که دست به این کار‌ها نزنیم و بهانه به دست کسی ندهیم. شما مطمئن باشید اگر امسال لیگ تمام نشود، سال بعد هم لیگ نخواهیم داشت. چراکه گفته‌شده در ماه پاییز این ویروس با آنفولانزا ترکیب می‌شود و آسیب‌های بسیاری را به وجود می‌آورد. باور کنید تیم ما در رده پنجم هم بود ما به دنبال شروع مسابقات بودیم و همین حرف‌ها را می‌زدیم.»

پیروانی در پایان تأکید کرد: ما تمریناتمان را در ورزشگاه شهید کاظمی شروع خواهیم کرد. از چند روز گذشته بازیکنان داخلی و خارجی را فراخواندیم تا برای یک خرداد حاضر باشند تا تمرینات را آغاز کنیم. ضمن اینکه بازیکنان خارج از کشور بلافاصله وقتی به ایران آمدند تست‌های لازم را انجام خواهیم تا از میزان سلامت آن‌ها باخبر شویم.»