به گزارش افکارنیوز،

ساکت الهامی سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره اینکه قرار است تمرینات و بازی‌های لیگ برتر آغاز شود، اظهار کرد: شرایط مهیا نیست، اما ما از تصمیمات گرفته شده برای انجام مسابقات تمکین می‌کنیم. دوست داریم بازی‌ها برگزار شوند، اما باید برای این موضوع همه موارد آماده باشد و تیم‌های فوتبال بتوانند از امکانات استفاده کنند. سازمان لیگ برای برگزاری بازی‌ها پافشاری می‌کند. امیدوارم این اصرار عواقب بدی نداشته باشد و پشیمانی به بار نیاورد.

اخبار ورزشی- الهامی درباره وضعیت بازگشت دژاگه و خارجی‌های تراکتور به تبریز گفت: در حال حاضر معضل دژاگه و ۲ بازیکن خارجی ما این است که نمی‌توانند به ایران بازگردند. اگر فدراسیون فوتبال می‌تواند شرایط را مهیا کند تا این بازیکنان به ایران بازگردند. من اصرار به برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال را متوجه نمی‌شوم. ما شرایط خوبی داریم و باید هواداران خود را راضی کنیم.

امیدوارم اتفاقات بدی برای لیگ فوتبال کشورمان رخ ندهد

ساکت الهامی ادامه داد: من بازی‌های بوندس لیگا را دیدم. این بازی‌ها کیفیت لازم را نداشت. باشگاه‌های آلمان فقط برای جلب رضایت حامیان مالی بازی می‌کنند و بازیکنان فشار زیادی به خود نمی‌آورند. در ابتدای مسابقات ۶ بازیکن در بوندس لیگا مصدوم شدند که همین نفرات چندین ماه از مسابقات دور هستند و به بازی‌های بعدی نمی‌رسند. امیدوارم اتفاقات بدی برای لیگ کشورمان رخ ندهد و اعضای تیم آسیب نبینند. البته کار سختی است. ما تمرینات خود را از روز شنبه آغاز می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: فوتبال بدون تماشاگر زیبا و جذاب نیست . فلسفه بازی در این شرایط مشخص نیست. البته ما آمادگی کامل برای بازی داریم و امیدوارم بازی‌ها به صورتی باشد که تیم‌ها آسیب نبینند.

برگزاری مسابقات کار سختی است

او اظهار کرد: تیم‌های لیگ برتری باید ۹ بازی دیگر انجام بدهند و برای این کار باید ۲۰ - ۳۰ درصد دیگر هزینه کنند و بودجه‌ای هم برای فصل بعد در نظر بگیرند. برگزاری مسابقات کار سختی است، اما ما از تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا تبعیت می‌کنیم.

الهامی درباره هزینه‌های سنگین تست کرونا گفت: قیمت انجام تست‌ها زیاد است و ما حداقل در این زمینه با حمایت زنوزی مشکلی نداریم، اما برخی از تیم‌های لیگ برتر و لیگ‌های دسته پایین‌تر برای تامین هزینه‌های تست کرونا مشکل دارند.

سرمربی تراکتور درباره اظهارات سهرابی مبنی بر پیگیری بازی‌های لیگ نوزدهم به صورت پلی استیشن گفت: بحث سهرابی این بود که زمانی بازی‌ها تعطیل بود، فوتبالیست‌های سایر کشور‌ها در فضای مجازی با یکدیگر بازی رایانه‌ای انجام می‌دادند و بازیکنان ایرانی هم می‌توانستند این کار را انجام بدهند تا نشاط اجتماعی مدنظر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به وجود آید. مدیرعامل باشگاه تراکتور منظورش این نبود که بازی‌ها به صورت پلی استیشن پیگیری شود.

برخی از باشگاه‌ها نمی‌توانند این هزینه‌ها را تامین کنند

او بیان کرد: زمانی که مربی لیگ برتری اعلام می‌کند که باشگاه او نمی‌تواند هزینه تست‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را تامین کند چه توقعی از لیگ‌های دسته پایین‌تر داریم. به هر حال هزینه‌های سفر یک تیم لیگ برتری با هواپیمای اختصاصی و اسکان در یک هتل خیلی زیاد است و برخی از باشگاه‌ها نمی‌توانند این هزینه‌ها را تامین کنند. امیدوارم تیم‌های بالای جدول با همه توان خود بازی کنند. تیم‌ها حدود ۲/۵ ماه است که تمرین نکردند و بازیکنان انگیزه لازم را ندارند.

الهامی بیان کرد: متولیان ورزش کشورمان باید بدانند که برخی از کشور‌ها لیگ فوتبال خود را تعطیل کردند و اکنون فقط بوندس لیگا است که بازی هایش برگزار می‌شود. امیدوارم نشاط اجتماعی مدنظر فدراسیون فوتبال رخ بدهد.