مسعود سلطانی فر با مطلوب خواندن شرایط کشور به لحاظ مقابله با شیوع ویروس کرونا و موفقیت های مدافعان عرصه سلامت، اظهار داشت: با توجه به بررسی های کارشناسانه کمیته های زیرمجموعه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، برگزاری پلکانی و مرحله به مرحله فعالیت های ورزشی در دستور کار قرار گرفت.

اخبار ورزشی- وی  افزود: در مرحله نخست  که دو هفته قبل  اعلام شد، مجوز فعالیت 30 رشته ورزشی انفرادی در شهرهای سفید از ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اخذ شد تا باشگاه ها و مجموعه های ورزشی که در این رشته ها فعال هستند بتوانند برنامه های خود را پیگیری کنند.

 وزیر ورزش و جوانان از آغاز مسابقات فوتبال خبر داد و تاکید کرد: در مرحله جدید با توجه به شرایط خوبی که در بسیاری از نقاط کشور از حیث شیوع بیماری کرونا  به وجود آمده، مجوز فعالیت رشته های ورزشی مثل فوتبال،  والیبال، هندبال و... را از ابتدای خردادماه گرفتیم. چنانچه شرایط مبارزه با این بیماری روند کاهش را طی کند رشته های ورزشی کم برخورد می توانند از 22 خرداد مسابقات خود را  با توجه به برنامه ریزی فدراسیون های ذیربط برگزار کنند.

سلطانی فر در ادامه  گفت: با توجه به اهمیت سلامتی مردم و چگونگی  شرایط شهرها به لحاط ابتلا  به ویروس کرونا در فاصله چند روز مانده به 22 خرداد، وضعیت موجود رصد و گزارش نهایی به  ستاد ملی ارائه تا بررسی نهایی صورت بگیرد. چنانچه روند شیوع ابتلا به بیماری رو به کاهش باشد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مسابقات بدون تماشاگر تحت نظر دقیق فدراسیون پزشکی، ورزشی انجام خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص رشته هایی مثل کشتی، جودو، بوکس، تکواندو، ووشو و کاراته تاکید کرد: با توجه به اینکه در این رشته ها میزان برخورد بسیار بالا است، فعلا تصمیمی در خصوص آغاز از فعالیت این رشته ها گرفته نشده است. چنانچه  با شرایط ویژه  ای در خصوص  شیوع این بیماری مواجه شویم، تصمیمات جدیدی در خصوص نحوه فعالیت رشته های ورزشی و باشگاهها  گرفته  خواهد شد.

سلطانی فر در خصوص  آغاز به کار سایر اماکن ورزشی و باشگاه های ورزشی نیز گفت: در این ارتباط کمیته مشترک وزارتخانه های ورزش و جوانان و بهداشت و درمان بررسی های  کارشناسی خود را پیگیری کرده و طی  چند روز آینده نتایج تصمیات اعلام خواهد شد.