به گزارش افکارنیوز،

سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه بازدید از فدراسیون شنا در جمع خبرنگاران صحبت‌هایی را مطرح کرد.

اخبار ورزشی- رئیس کمیته ملی المپیک گفت:امسال با توجه به پدیده کرونا ، ورزش قهرمانی دچار چالش جدیدی شد به نحوی که همه رشته‌ها دچار چالش شدند و همه ما دغدغه المپیک را داشتیم.

رویداد المپیک یک سال به تعویق افتاد و به دلیل تعطیلی اردوها ورزشکاران اُفت کردند.

برخی رشته‌ها مثل شنا شیرجه، تیراندازی و سایر رشته‌های پرمدال که می‌توانند آینده روشنی داشته باشند برای ما اهمیت دارند.

امروز به همراه سجادی و کیکاووس سعیدی حرکتی را برای حضور در فدراسیون‌ها و رفع مشکلات آنها آغاز کردیم تا آمادگی لازم برای رویدادهای جهانی را داشته باشند.

شنا جزو رشته‌های موفق بوده است و مجموعه بزرگ و گستردگی در کشور دارد که هر چقدر گستردگی بیشتر باشد بهره‌برداری بهتر خواهد بود.

باید در حوزه تجهیزات به این رشته کمک کنیم و به نظرم استخر استاندارد خیلی مهم است و اگر ۵ استخر در حال ساخت به بهره‌برداری برسد مشکلاتشان کمی رفع خواهد شد.

شرایط بودجه کشور خاص است، اما ما قبول کردیم که در روزهای آتی پرداختی داشته باشیم. همچنین ما به کمیته بین‌المللی المپیک برای کسب سهمیه واترپلو درخواست دادیم، اما هنوز در بلاتکلیفی هستیم.

در مورد بیانیه کمیته ملی المپیک، راجع به دادکان سه نکته را باید گفت: اول اینکه انسان محترم و با شخصیتی است. نکته دوم اینکه همه از جمله دادکان اول راجع به موضوع اطلاع داشته باشند و بعد فکر کنند، به نظرم او اطلاعی از حوزه ملی المپیک ندارد و تا امروز هیچ جلسه‌ای با ما نداشته است؛ امروز از او دعوت می‌کنم که جلسه‌ای با ما داشته باشد. نکته سوم اینکه هیچ مکاتبه‌ای مبنی بر اینکه IOC ما را تعلیق کرده باشد وجود ندارد، البته ما وظیفه نداریم بر هر ادعایی پاسخ دهیم.

راجع به جودو هنوز هیچ اسنادی ارائه نشده است.

سیاست کمیته ملی المپیک در مدیریت جدید دوری از حاشیه است تا از متن کار دور نشویم. دادکان در حوزه خود باید کار انجام دهد؛ ادعایی کرده که دروغ است و مکاتبه‌ای با ما انجام نشده و ما مجبور شدیم تکذیب کنیم. چیزی که دادکان ارائه کرده جعلی است و تا کمیته ملی المپیک تائید نکند درست نیست. البته من از همه می‌خواهم که به دادکان احترام بگذارند.

گاهی باید فردی که ادعایی کرده عذرخواهی کند یا باید نهادی از طریق مراجع رسمی شکایت کند.