به گزارش افکارنیوز،

 لئاندرو پادوانی مدافع برزیلی پیشین استقلال که بر اثر برخورد فوتبالی در دیدار این تیم مقابل فولاد در اهواز دچار شکستگی جمجمه و سپس معلولیت جسمی و ناتوانی از حرکت شد، بار دیگر در فضای این باشگاه خبر‌ساز شد.

اخبار ورزشی- پادوانی که حدود یک ماه پیش با حضور در سفارت ایران در برزیل دیداری با قریب سفیر کشورمان داشت، بار‌ها در این سال‌ها حسن نیتش را در کمک به حل مشکلش با باشگاه استقلال نشان داد و حالا ظاهراً کاسه صبرش لبریز شده است.

شکایت به کمیته انضباطی فیفا

در صحبتی که با یکی از مسئولان باشگاه استقلال داشتیم، متوجه شدیم پادوانی پیش‌تر بابت طلب ۹۵ هزار دلاری از باشگاه استقلال به کمیته انضباطی فیفا شکایت کرده بود. کمیته‌ای که پس از بررسی شکایت پادو، بابت دیرکرد و تأخیر در پرداخت ۵ هزار دلار دیگر هم باشگاه استقلال را جریمه کرده و قرار بود آبی‌ها صد هزار دلار به او پرداخت کنند. مبلغی که مربوط به سال ۲۰۱۸ بوده و هنوز به این بازیکن پرداخت نشده است.

شکایت برای دریافت غرامت

اتفاق دیگری که در این مدت رخ داد، شکایت لئاندرو پادوانی بابت دریافت غرامت به خاطر مصدومیت در باشگاه استقلال است. او از طریق وکیلش به کمیته انضباطی فیفا شکایت کرده که، چون در استقلال بازی می‌کرده و دچار معلولیت شده، این باشگاه ایرانی باید ۹ میلیون دلار بابت هر اتفاقی که برایش افتاده به او غرامت بدهد. پولی که شاید به اندازه بودجه ۱۰ فصل تیم استقلال باشد! اما کمیته انضباطی فیفا در نهایت این شکایت را رد کرده و حتی پس از آنکه پادوانی شکایتش را به کمیته استیناف برد، باز هم دستش به جایی نرسید.

ناکامی در تسویه‌حساب

پس از ناکامی پادو در شکایت برای دریافت غرامت و با پیگیری‌های احمد سعادتمند مقرر شد باشگاه استقلال از محل درآمد‌های خود در فیفا طلب پادوانی، جپارف، مارتین فورکل و گادوین منشا به اضافه سه تن از وکلای بین‌المللی خودش مانند وکیلی که در پرونده سوپرجام اختیار کرده بود را پرداخت کند. به همین خاطر باشگاه استقلال در تماس با پادوانی از او شماره حساب خواست. شماره حسابی که باید به تأیید فدراسیون فوتبال ایران، وکیل پادوانی و باشگاه استقلال می‌رسید، اما در نهایت وکیل پادو این شماره حساب را تأیید نکرد.

شکایت دوباره به CAS

پادوانی که باز هم دست خالی ماند، بار دیگر شکایت جدیدی را این بار به دادگاه CAS فیفا برد تا بتواند پرونده ۹ میلیون دلاری دریافت غرامتش را آنجا باز کند. پرونده‌ای که رسیدگی به آن حداقل سه ماه به طول خواهد انجامید.

تماس استقلال با وکیل پادو

مسئولان باشگاه استقلال با وکیل پادوانی تماس برقرار کرده و از آن‌ها خواسته‌اند قید شکایت به دادگاه CAS را زده و همان مبلغ یکصد هزار دلار طلبش را دریافت کنند، اما ظاهراً استنباط پادوانی و وکیلش بر این است که می‌توانند با طولانی‌تر کردن پروسه این پرونده بر مبلغ جریمه تأخیر در دریافت طلب‌شان افزوده و غرامت بگیرند.

نامه استقلال به فیفا

مطلع شدیم استقلالی‌ها به محض اطلاع از این اقدام پادوانی و اینکه می‌دانند با این روند، پرونده تا ۳ ماه دیگر ادامه پیدا می‌کند و ممکن است جریمه دیرکرد پرداخت طلب پادو بیشتر شود، از طریق کمیته بین‌الملل باشگاه نامه‌ای خطاب به کمیته انضباطی فیفا نوشته و در آن با ذکر تاریخ (و پیوست نامه فیفا) تأکید کردند که باشگاه استقلال در تاریخ پنجم ژوئن می‌توانست پول پادو را با جریمه دیرکرد پرداخت کند، اما چون بازیکن از دریافت پولش امتناع کرده، استقلال از این پس مسئولیتی در قبال جریمه‌های احتمالی بعدی ندارد.