سرویس ورزشی افکار نیوز -سخنان بحثبرانگیز علی فتح الله زاده درباره احتمال جدایی از مدیریت باشگاه استقلال در برنامه ورزش و مردم شاید در ابتدا جدی به نظر نرسد

اما وقتی به شرایط پیش روی مدیرعامل باشگاه استقلال نگاه کنیم، درمی‌یابیم که وی تحت فشار قرار دارد و ممکن است برای رهایی از این فشار، دست به جدایی استقلال بزننند

به گزارش افکار نیوز، شاید به این ترتیب وی از مشکلات بیش از اندازه باشگاه استقلال خلاص شود. مشکلات مالی فروانی که این روزها گریبان استقلال را گرفته، استقلالی را که در کورس قهرمانی در لیگ یازدهم است و شرایط دشوار ی در لیگ قهرمانان آسیا دارد.

اما فتح الله زاده ی که این روزها تحت فشار شدید می باشد را می‌توان موفق‌ترین مدیر تاریخ استقلال دانست. مدیری که قهرمانی لیگ، قهرمانی جام حذفی، نایب قهرمانی و عنوان سومی آسیا را با آبی پوشان پایتخت در کارنامه دارد.

فتح الله زاده پیش از حضور در ورزش به عنوان مدیرعامل استقلال یکی از اهالی مطبوعات بود. وی در سن ۲۱ سالگی به عنوان سردبیر مجله " جوانان " انتخاب شد.


سال ۱۳۷۳ فتح الله زاده تصمیم به تاسیس مجله روزهای زندگی گرفت که اولین مجله خانوادگی ایران محسوب می‌شد. این مجله هنوز به کار خود ادامه می‌دهد و یکی پر تیراژترین مجله‌های ایران است.

علاوه بر روزهای زندگی، مدیر عامل فعلی استقلال در دهه هشتاد مجله فوتبال را منتشر کرد که انتشار این مجله نیز تا امروز ادامه دارد.

اما با همه این‌ها، شهرت و شناخت عمومی از فتح الله زاده به مدیریت باشگاه استقلال برمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۵ برای اولین بار به عنوان مدیر باشگاه استقلال منصوب شد، مدیریتی که ۶ سال ادامه داشت و دوران بسیار موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشت. رقیب فتح الله زاده در آن دوران امیر عابدینی مدیر باشگاه پرسپولیس بود.

فتح الله زاده سال ۸۰ یکسال پس از جدایی عابدینی از پرسپولیس، استقلال را ترک کرد. دوری او از استقلال ۸ سال به طور انجامید اما در سال ۸۸ مجددا به باشگاه محبوب خود بازگشت.

بازگشت فتح الله زاده به دلیل حاشیه‌های بسیار زیاد استقلال چندان موفق نبود. استقلال پس از یک فصل بسیار بد در رده سیزدهم جدول قرار گرفت اما همان سال استقلال قهرمان جام حذفی شد تا یک کاپ دیگر به کلکسیون افتخارات مدیر پر افتخار آبی ها اضافه شود. هر چند آبی‌پوشان پس از جدایی فتح الله زاده با همان بازیکنان و مربیانی که او برگزیده بود به قهرمانی لیگ دست یافتند.

دوری دوم فتح الله زاده از استقلال چندان به طور نینجامید و مدیر استقلال سال ۸۹ بار دیگر به این تیم بازگشت.

او در ابتدای سال ۸۹ سومین بار مدیرعامل استقلال شد و پس از مدت کوتاهی پرویز مظلومی را به عنوان مربی این تیم انتخاب کرد.

البته در ابتدا به دلیل وجود نداشتن هیئت مدیره در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مدیران این دو تیم لقب " سرپرست " را یدک می‌کشیدند اما در پائیز سال ۹۰ هیئت مدیره استقلال به دستور وزیر ورزش و جوانان انتخاب و این هیئت مدیره علی فتح الله زاده را به دلیل موفقیت در مدیریت استقلال به عنوان مدیرعامل این باشگاه برگزید.


و حالا باید دید مدیر عامل پر افتخار استقلال که روزی به دلیل موفقعیت در مدیریت اش به عنوان مدیر عامل باشگاه استقلال انتخاب شده بود فصل بعدی هم با این تین محبوب پایتختی خواهد ماند؟!…