به گزارش افکارنیوز ،امیر عابدینی در گفتوگو با فارس در مورد وضعیت تیم داماش گفت: بعد از جلسهای که با بازیکنان پس از دیدار با ملوان داشتیم آنها عزم خود را جزم کردند تا نتیجه بگیرند. در دیدار با پرسپولیس هم بازیکنان ما کار قشنگی کردند و نتیجه لازم را گرفتند هر چند بازیکنان پرسپولیس در افت بودند.

وی ادامه داد: در دیدار با مس سرچشمه که یک تیم ته جدولی بود بازیکنان به سختی پیروز شدند با این حال من به آنها نمره ۸ می‌دهم که نمره بالایی است. تیم‌های ته جدولی برای لذت‌بردن از فوتبال بازی می‌کنند و بازی این تیم‌ها سخت است. دلم برای مس سرچشمه سوخت، چرا که آنها تیم منسجمی بودند.

عابدینی با اشاره به ملاقاتش با محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور اظهار داشت: بعد از جلسه‌ای که با ایشان داشتم بارقه‌ای از امید برای حل مشکلات مالی در تیم ایجاد شد و با دستور ایشان بخش خوبی از مشکلات مالی ما در این هفته حل می‌شود. اژه‌ای همچنین تأکید کرد باشگاه را به اهلش واگذار کنیم. ضمن اینکه اسپانسری هم برای ۶ ماه اول سال جذب کرده‌ایم که این اسپانسر می‌تواند بخشی از هزینه‌های باشگاه را تأمین کند.

مدیرعامل باشگاه داماش در مورد اینکه حسین هدایتی همچنان خریدار امتیاز تیم فوتبال داماش است یا نه گفت: در حال حاضر فکر می‌کنم همه داوطلب خرید باشند زیرا خیال همه راحت است که داماش در لیگ برتر ماندگار است و سقوط نمی‌کند. روز گذشته جلسه‌ای با بازیکنان و همچنین جلسه‌ای با کادر فنی داشتم و از همگی آنها تشکر کردم.

عابدینی در مورد اتفاق‌های دیدار پرسپولیس و داماش خاطرنشان کرد: خوشحالم که در آن بازی اخلاق را نباختیم و بازیکنان ما حتی کارت زردی هم دریافت نکردند. واقعیت این است که بیشتر اتفاقات رخ داده در آن بازی بر سر رفتار مازیار زارع بود. او نباید دعوای رشت و انزلی را به تیم بزرگی مثل پرسپولیس بیاورد، مطالبی هم که تماشاگران پرسپولیس به اندک هواداران ما در ورزشگاه آزادی گفتند خوب نبود.

وی افزود: خطاهای مازیار زارع در آن مسابقه را درآوردم، داور در دو مورد از هشت خطایی که آن بازیکن مرتکب شد به او کارت زرد داد در حالی که اگر یک بازیکن می‌توانست ۵کارت زرد بگیرد زارع می‌توانست رکورددار شود و باید هر ۵ کارت زرد را دریافت می‌کرد. او در آن مسابقه روی بازیکنان ما خطا نمی‌کرد بلکه آنها را می‌زد. زارع پیش از آغاز مسابقه هم با بازیکنان تیم ما دست نداد این در حالی است که من هیچوقت از این بازیکن بدم نیامده است. به هر حال گفته شده که قرار است همه چیز به فراموشی سپرده شود.

عابدینی در مورد نقش داور در دیدار پرسپولیس و داماش گفت: پنالتی که به ضرر ما گرفته شده بود به اعتقاد برخی از کارشناسان پنالتی نبود با این حال حاجتی بعد از اعلام پنالتی می‌خندد و اعتراضی به داور نمی‌کند. بعد از گل آفساید ما هم بازی ادامه پیدا می‌کند و باز هم کسی اعتراضی نمی‌کند.

مدیرعامل داماش اضافه کرد: قطع بازی به خاطر فحاشی آن هم در یک دقیقه مانده به پایان بازی کاری بود که نمی‌توانست فحاشی را قطع کند. جالب است برخی حتی از ما ایراد می‌گیرند که محرومیت شیثرضایی و محمد نصرتی هم در بازی رفت دو تیم صورت گرفته در حالی که آن مسابقه هیچ ارتباطی به ما نداشت و بازیکنان پرسپولیس بعد از گلزنی به داماش خوشحالی کردند و محروم شدند.

وی با اشاره به اظهارات مدیران باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: آقایان ادعا می‌کنند کسر امتیاز از تیم‌ها در تاریخ سابقه نداشته در حالی که فقط کافی است تاریخ باشگاه پرسپولیس را مرور کنند و ببینند که در سال ۷۳ و در آن دربی جنجالی که بازی با نتیجه ۲ بر ۲ مساوی نیمه تمام ماند چه اتفاق‌هایی رخ داد و پرسپولیس بازنده شد.

عابدینی تصریح کرد: در آن سال فقط مجتبی محرمی و امیر قلعه‌نویی با یکدیگر دعوا کردند اما نتیجه آن دعوا این شد که پرسپولیس بازنده اعلام شود، عابدزاده که قصد وساطت و آرام کردن بازیکنان را داشت ۶ ماه محروم شد، ۶ بازیکن پرسپولیس و ۴ بازیکن استقلال محروم شدند. محمد پنجعلی سرپرست تیم که فقط روی نیمکت نشسته بود محروم شد و خود من به عنوان مدیرعامل که مقابل بازیکنان استقلال ایستادم تا کسی به آنها تعرضی نکند یک سال از همراهی تیم محروم شدم.

وی ادامه داد: در آن سال سه امتیاز هم به استقلال داده شد و چون فینال ضربدری بود نمی‌توانستند از بازی‌های گذشته از پرسپولیس امتیاز کسر کنند. جالب است که پس از همین اتفاقات در سال ۷۴ پرسپولیس دوباره قهرمان ایران شد. پس بهتر است آقایان حرف‌هایی بزنند که درست باشد. بیان برخی از حرف‌ها در هیچ بازاری خریدار ندارد. من سکوت کردم تا آنها آرامش پیدا کنند.

عابدینی تاکید کرد: اینکه صحبت از توطئه و دسیسه می‌کنند درست نیست، نمی‌خواهم اسم آن آقا را بیاورم که در پرسپولیس است اما او از فوتبال چه می‌داند؟ منظورم رویانیان نیست چرا که حرف‌های او بهتر بود. چرا چنین مسائلی را می‌گویند؟ چرا مردم اصفهان و گیلان را ضد پرسپولیس می‌کنند آن هم در حالی که اصفهان و گیلان پرسپولیسی‌های زیادی دارند.

وی در مورد اینکه او رأی کمیته انضباطی را تأیید می‌کند، اظهار داشت: به نظر من دو امتیاز نباید از پرسپولیس کم می‌شد. ضمن اینکه کمیته انضباطی باید ابتدا به باشگاه‌ها ابلاغ می‌کرد که در صورت فحاشی و گزارش ناظر و داور مسابقه از تیم‌ها امتیاز کسر می‌شود و همچنین آیین‌نامه را متذکر می‌شد اما اینکه به طور ناگهانی دو امتیاز از پرسپولیس کسر کردند درست نیست. آن هم پرسپولیسی که در دو مسابقه آسیایی خوب نتیجه گرفته بود. کمیته انضباطی باید با اغماض برخورد می‌کرد. جریمه نقدی کافی بود سه امتیاز بازی هم باید به ما داده می‌شد زیرا فقط یک دقیقه از بازی باقیمانده بود و در هیچ جای دنیا دیداری که یک دقیقه آن باقی مانده تکرار نمی‌کنند و نتیجه سه بر صفر به سود تیم برنده اعلام می‌کنند.

عابدینی در ادامه گفت‌وگو با فارس در مورد جریمه محمد محمدی گفت: محمدی در روز بازی با ملوان گفت پایم درد می‌کند و به میدان نمی‌روم. من به ایشان حرفی نزدم ایشان هم بازیکن معتقدی است و می‌گوید نمی‌خواهم پول حرام ببرم. به هر حال من برای محمدی که پسر خوبی است و بیش از ۱۵سال در فوتبال ایران نقش داشته احترام قائلم اما او با ما بی‌وفایی کرد و به همین خاطر باید جریمه شود و یک چهارم قراردادش او را جریمه می‌کنیم.

وی در مورد مشکل با سایر بازیکنان داماش گفت: با سایر بازیکنان داماش مشکلی نداریم. شاید آنها به خاطر بی‌پولی با ما مشکل داشته باشند. جهانگیر عسگری و میلاد زنیدپور برای ما خیلی بازی کرده‌اند اما عسگری در نیم‌فصل دوم متاهل شد و ما نمی‌خواستیم روی او فشار بیاوریم و از بازیکنان جوان‌تری مانند جانبخش و ابراهیمی بیشتر استفاده کردیم.

عابدینی در مورد اینکه کدام تیم قهرمان لیگ برتر می‌شود گفت: پیش‌بینی من این است که استقلال قهرمان می‌شود. اول فصل هم گفتم استقلال پتانسیل قهرمانی دارد هرچند سپاهان با آمدن کرانچار وضعیت بهتری پیدا کرد اما به نظرم استقلال قهرمان خواهد شد.