به گزارش افکارنیوز،

داوران (VAR) در بازی شب گذشته لیگ برتر انگلیس بین شفیلدیونایتد و استون‌ویلا ، بابت اشتباه در نادیده گرفتن گل صحیح شفیلدیونایتد عذرخواهی کرد.

اخبار ورزشیدر دقایق پایانی نیمه اول بازی در ویلا پارک، اوریان نیلند (دروازه بان استون ویلا) در مهار ضربه ایستگاهی اولیور نوروود ضعیف عمل کرد و همراه توپ وارد دروازه شد اما این گل از چشم داور( VAR) و تکنولوژی خط دروازه دور ماند. مایکل اولیور به عنوان داور بازی تاکید داشت ساعت مچی او گلی را اعلام نکرده و کمک داوران ویدئویی هم چیزی در هدفون به او نگفته‌اند.

شرکت «هاوک آی» که مسئول اجرای تکنولوژی خط دروازه در لیگ برتر است، می‌گوید اتفاقی نادر باعث شده دوربین‌های آن‌ها عبور توپ از خط دروازه را ثبت نکنند.

در بیانیه عذرخواهی داوران (VAR) آمده است: دید ۷ دوربینی که دور تا دور دروازه نصب شده بود، توسط دروازه بان، مدافعان و تیر دروازه مسدود شد. این حجم از تجمع و فشردگی بازیکنان در بیش از ۹ هزار مسابقه قبلی که از سیستم هاوک آی استفاده شده است، بی سابقه بود. این سیستم قبل از آغاز بازی بر طبق قوانین کمیته داوری فیفا تست شد و درستی کارکرد آن مورد تایید تیم داوری قرار گرفت. ها