به گزارش افکارنیوز،

امیررضا واعظ آشتیانی درباره بحث بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون فوتبال که واکنش‌های مختلفی را در پی داشته است، گفت: من معتقدم که کمیته اخلاق باید جزئیات حکمی را که در مورد کفاشیان داد، به صورت کامل مشخص کند. اینکه محرومیت پنج ساله ایشان که ظاهراً به یک سال تبدیل شد براساس سوءمدیریت بوده یا مسائل مالی. در ضمن آیا این محرومیت برای کفاشیان سوءپیشینه ایجاد کرده است یا خیر. اگر جرم ایشان سوءمدیریت و صدمه زدن به بیت‌المال باشد، طبیعتاً بحث سوءپیشینه مؤثر مطرح است.

اخبار ورزشی- مدیرعامل سابق استقلال ادامه داد: ما دو نوع سوءپیشینه داریم که یکی از آنها مؤثر نیست. به‌عنوان مثال یک نفر متهم است و حکم می‌دهند که اگر آن جرم را دو سال تکرار نکند، محکومیتش لغو می‌شود، ولی سوءپیشینه مؤثر براساس یک اتهام است که طرف محکوم شده و باید مجازات شود. مجموعه فدراسیون فوتبال از جمله کمیته اخلاق، کمیته انضباطی و کمیته استیناف باید این بحث را روشن کنند که آیا کفاشیان دارای سوءپیشینه مؤثر است یا خیر. اگر ایشان سوءپیشینه مؤثر دارد، نشان می‌دهد که مجرم است و به مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کرده، ضربه اقتصادی وارد آورده است، در این شرایط باید پرونده را به مراجع قضایی هم ارجاع داد.

واعظ آشتیانی همچنین تأکید کرد: طبق قوانین کشورمان، اگر فردی بخواهد در یک شرکت، مجموعه یا ... فعالیت کند نیاز به عدم سوءپیشینه دارد. اگر قرار است کسی که محکوم و محرومش کرده‌اند، دوباره به سمتش برگردد پس امثال پلاتینی و بلاتر هم باید به جایگاه و پُست قبلی خودشان برگردند. به‌هرحال مجموعه فدراسیون باید جزئیات این محرومیت کفاشیان را روشن کنند که آیا ایشان صلاحیت بازگشت را دارد یا خیر.

مدیر عامل سابق استقلال در خاتمه اظهار داشت: اگر کمیته اخلاق به این نتیجه رسیده که دخل و تصرف اقتصادی یا سوءمدیریت ایجاد شده است، باید همه چیز را روشن کند و به دستگاه قضایی ارجاع دهد. رفتن کفاشیان به ساختمان فدراسیون و زنده شدن بحث نایب رئیسی، باعث شد تا این پرونده زوایای مختلفش روشن شود. این در حالی است که آقای قاضی‌زاده هاشمی چند روز پیش اعلام کرد که بازگشت کفاشیان جرم کیفری دارد و حرف ایشان قطعاً با استناد به این مسائل بوده است. باید کمیته اخلاق این موضوع را روشن کند که آیا فردی که در مسئولیت قبلی خود مرتکب جرم و شامل محرومیت شده است، می‌تواند براساس حکم این کمیته دوباره فعالیتش را ادامه دهد یا خیر. باید این مسائل برای مردم روشن شود.