به گزارش افکارنیوز،

بنا به برنامه پیشنهادی از سوی اعضای کادر فنی تیم ملی تیروکمان ، قرار بر این بود تمرینات اعضای این تیم از تیرماه در یکی از شهرهای سفید آغاز شود اما تا به امروز هیچ شهری برای میزبانی از کمانداران نهایی نشده و بر همین اساس مشخص نیست آنها چه زمان می توانند وارد اردو شوند.

اخبار ورزشی- مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو  در این مورد گفت: برای آغاز تمرینات شرایط و امکاناتی نیاز است که باید مهیا شود در غیر این صورت ورود به اردو با ابهام و تردید همراه خواهد بود که این خوب نیست. درخواست خود را در این زمینه اعلام کرده ایم، فدارسیون هم تاکید دارد که پیگیر مهیا کردن آنهاست تا بتوانیم طبق روال گذشته تمرینات را ادامه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه کمانداران ملی پوش کماکان به صورت انفرادی و در محل های شخصی پیگیر تمرینات‌شان هستند و کادر فنی هم نظارت مجازی بر برنامه تمرینی آنها دارد، خاطرنشان کرد: البته می توان رکود و خستگی روحی را در تک تک ورزشکاران‌مان حس کنیم. اینکه بدون در پیش بودن هیچ رقابت و میدانی، فقط تمرین داشت، خسته کننده است و باعث کم شدن انگیزه ها می شود. همین مسئله تاثیر منفی خود را روی کمانداران گذاشته است، به عنوان سرمربی و وقتی تمرینات آنها را به صورت مجازی می بینم، دقیقا حس می کنم که فرسوده شده اند.

سرمربی تیم ملی ریکرو ادامه داد: پیگیری اینگونه تمرینات برای اعضای تیم ملی تیروکمان خسته کننده شده است. امیدواریم هرچه زودتر معجزه ای رخ دهد تا بتوانیم با همان شدت و فشردگی قبل، ورزشکاران‌مان را در اردو داشته باشیم.

وی اشاره ای به وضعیت تمرینی ورزشکاران تیروکمان در دیگر کشورها داشت و گفت: با برخی از آنها در ارتباط هستم. آنها به تمرین در شرایط عادی بازگشته اند البته با رعایت یکسری اصول؛ باشگاه‌های محل تمرین این ورزشکاران به طور کامل ایزوله شده یا اینکه امکانات چنان مهیا شده که بتوانند به صورت شخصی تمرینات کاملی داشته باشند. این ورزشکاران با این شرایط تمرینی به مرحله ای رسیده اند که در مسابقات مجازی هم شرکت می کنند.

سرمربی تیم ملی ریکرو همچنین در مورد زهرا نعمتی و برنامه تمرینی این کماندار که همزمان برای دو بخش المپیک و پارالمپیک روند آماده سازی خود را دنبال می کند، گفت: طبق آخرین هماهنگی هایی که در مورد زهرا نعمتی و میان فدراسیون تیروکمان و کمیته ملی پارالمپیک انجام شد، قرار بر این شد تا فعلا وی زیر نظر کمیته و طبق برنامه های مسئولانش تمرینات خود را دنبال کند. بنابراین فعلا برای او برنامه ای نداده ایم. هر زمان قرار شد زهرا نعمتی زیر نظر فدراسیون تمرین داشته باشد، برنامه ریزی لازم را خواهیم داشت.