به گزارش افکارنیوز،

محمد پنجعلی کارشناس فوتبال کشورمان  در مورد حضور مجدد علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: تغییر افراد در پست‌های مختلف تا زمانی که مشکلات فدراسیون در ساختار آن است، به طور طبیعی جوابگو نخواهد بود. کفاشیان قبلا در زمان حضورش به عنوان رئیس فدراسیون کارنامه خود را نشان داده است.

اخبار ورزشی- او ادامه داد: من اعتقاد دارم تا زمانی که مشکلات فدراسیون از اساس ریشه یابی نشود، تغییر افراد نمی‌تواند راه حل مناسبی برای برخورد با این قضایا باشد.

همه جای دنیا با مربی خارجی قرارداد محکم بسته می‌شود

بازیکن سابق تیم ملی کشورمان در خصوص اظهارات اخیر مهدی تاج (رئیس سابق فدراسیون فوتبال) در دفاع از قرارداد با مارک ویلموتس، بیان کرد: در همه جای دنیا با مربیان خارجی قرارداد محکم بسته می‌شود و هیچ مشکلی هم به وجود نمی‌آید، اما در فوتبال ایران تا مشکلات اساسی که از رده‌های بالا هم به وجود می‌آید به تغییرات مثبت ختم نشود، وضعیت فوتبال در کشورمان به روال سابق شیب منفی را طی خواهد کرد.

او ادامه داد: در فوتبال ایران یکی از مشکلات اساسی تیم ها، تامین منابع درآمدی می‌باشد که تاکنون اقدامی در جهت حل شدن این معضل صورت نگرفته است. همچنان وضعیت درآمد هر باشگاه از حامیان مالی  و تبلیغات نامساعد است. پس تا زمانی که مشکلات اساسی برطرف نشود، نمی‌توان امیدی به آینده داشت.

زمان کم تمرینات در مصدومیت‌های اخیر بی تاثیر نبوده است

پنجعلی در زمینه مصدومیت‌های اخیر بازیکنان لیگ برتری، عنوان کرد: با توجه به زمان یک ماهه‌ای که سازمان لیگ به تیم‌ها داده بود، آن‌ها را وادار به انجام تمرینات پر فشار کرد. به هر حال بازیکنان مدتی از شرایط بازی دور بوده و از نظر بدنی شرایط ایده آلی نداشتند. این موضوع در ثبت مصدومیت‌های اخیر بی تاثیر نبوده است.

او اضافه کرد: این فشار زیاد باعث شده تا پارگی رباط بازیکنانی از جمله محمد انصاری از پرسپولیس و مرتضی تبریزی از استقلال را شاهد باشیم. البته در این موارد روی تیم‌های پرسپولیس و استقلال توجه بیشتر است، در شرایطی که چند تیم قبل از دستور سازمان لیگ، تمرینات خود را آغاز کرده بودند.

پرسپولیس نیاز به تقویت دارد

مدافع سابق تیم پرسپولیس تهران درباره وضعیت این باشگاه برای شروع مسابقات لیگ برتر، بیان کرد: با توجه به اینکه پرسپولیس در ۳ جام مختلف باید با حریفان خود به رقابت بپردازد، ترانسفر شدن علیرضا بیرانوند به آنتورپ، پارگی رباط محمد انصاری و سرنوشت نامعلوم آنتونی استوکس، شرایط سختی را رقم خواهد زد.

او ادامه داد: برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا نیاز به تقویت تیم وجود دارد، اما باتوجه به وضعیت نامساعد اقتصادی فعلی، منتفی به نظر می‌رسد. در مسابقات لیگ برتر هم فاصله ۱۰ امتیازی با تیم دوم جدول قابل اعتماد نیست. بازیکنان نباید بازی‌های باقی مانده را دست کم بگیرند. گرچه آن‌ها با تجربه‌ای که کسب کرده اند، حواس خود را به این موضوع جمع خواهند کرد.