به گزارش افکارنیوز،

مهدی امیرآبادی مدافع هافبک پیشین استقلال آخرین فصل دوران فوتبال خود را در فولاد اهواز سپری کرد. به بهانه دیدار فولاد و استقلال به سراغ مهدی امیرآبادی رفتیم.

پس از ماه‌ها تعطیلی لیگ آرام آرام به بازی با فولاد و استقلال می‌رسیم.

اخبار ورزشی- خب شما ببینید پس از چند ماه چه‌کنم، چه‌نکنم و بلاتکلیفی بالاخره قرار است استارت دوباره بازی‌های لیگ زده شود و این در حالی است که دشواری‌های زیادی پیش روی استقلال قرار دارد. آسیب‌دیدگی مرتضی تبریزی و رضا آذری و ناآمادگی شیخ دیاباته از مشکلاتی است که متأسفانه در آستانه بازی حساس با فولاد، استقلال را رنج می‌دهد، اما بازی با شاگردان نکونام بی‌شک یک دیدار سخت برای هر دو تیم خواهد بود. حضور فرهاد مجیدی و جواد نکونام دو مربی جوان و کاربلد روی نیمکت دو تیم قطعاً به تماشایی‌تر شدن این جدال مهیج کمک خواهد کرد. امیدوارم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد تا از وجود مربیان جوان و تأثیرگذار کشورمان در تیم‌های ملی بهره‌مند شویم و مجبور نباشیم در این شرایط سخت اقتصادی دلار‌ها را به پای مربیان خارجی بریزیم.

شما خود آخرین فصل فوتبال‌تان را در فولاد گذراندید. چه تفاوت‌هایی بین دو باشگاه دیدید؟

فولاد را باید یک تیم ریشه‌دار در امر بازیکن‌سازی نامید که در کنار پرورش استعداد‌ها همواره در لیگ برتر نیز موفق عمل کرده است. امیدوارم با آمدن آقای سعادتمند کمی از هزینه‌هایی که در باشگاه انجام می‌شود صرف تیم‌های پایه استقلال شود تا از این طریق باشگاه بتواند سالانه حداقل یکی، دو بازیکن خوب از تیم‌های امید به بزرگسالان تزریق کند و ضمن صرفه‌جویی در سبد خرید بازیکن در فصل نقل و انتقالات انگیزه بازیکنان پایه را هم تقویت کند که این خود یکی از راهکار‌های مناسب برای فردای بهتر استقلال است.

گل‌های خورده استقلال از حریفان دسته اولی در بازی‌های تدارکاتی کمی هواداران را نگران کرده خصوصاً که چند مصدوم نیز روی دست باشگاه مانده است.

بالاخره بازی تدارکاتی را برای شناختن نقاط ضعف و قوت برگزار می‌کنند و قطعاً فرهاد مجیدی نیز از این بازی‌ها استفاده مطلوب را خواهد برد، اما نباید از یاد برد که دیگر کاسه صبر هواداران لبریز شده و باتوجه به آنکه در این روز‌های سخت تنها دلخوشی آنان فوتبال و استقلال است پس باید تیم برنده شود که دلخوشی مردم بماند.

مصدومیت‌های سریالی بازیکنان باعث شده دکتر ستوده از مربیان بدنساز تیم بخواهد توجه بیشتری به نوع تمرینات بدنسازی داشته باشند.

خب این چیزی نیست که من در آن دخالت کنم، اما دکتر ستوده و همچنین دکتر نوروزی افراد شناخته شده‌ای هستند و باید به نظرات کارشناسانه آنان احترام گذاشته شود تا مبادا خدای ناکرده شمار مصدومان در ادامه لیگ بیشتر از آن چه امروز هست بشود.

ارزیابی شما از صحبت‌های مدیرعامل استقلال در برنامه ورزش و مردم چیست؟

صحبت کردن و عمل کردن دو مقوله متفاوت هستند. ما مربیان زیادی داریم که روی تخته برنده هر بازی و هر حریفی هستند، اما در عمل شاهد چیز دیگری از عملکرد آنان هستیم. امیدوارم فضا به گونه‌ای رقم بخورد که مدیرعامل استقلال در دوران مدیریتش بهترین تصمیمات را برای باشگاه استقلال که میلیون‌ها هوادار پشت خود دارد بگیرد تا پس از چند سال شاهد روز‌های درخشان پسران آبی باشیم.

حرف آخر؟

ان‌شاءالله بازی‌های لیگ بدون کمترین مشکلی ادامه پیدا کرده و دوباره شاهد به حرکت درآمدن چرخ‌های فوتبال و هیجانات ناشی از آن باشیم.