به گزارش افکارنیوز،

 استقلال و فولاد از مهرماه سال 1376 تا امروز 45 بار مقابل هم بازی کرده اند. استقلال تا قبل از ظهور فولاد در اهواز خیلی وقت ها صاحبخانه به حساب می آمد. برخلاف پرسپولیس که بازی در برابر تیم های اهوازی بخصوص استقلال اهواز برایش چالش بزرگی بود ، اما به  استقلال به دلیل هوادارنی که در این شهر داشت هیچگاه سخت نمی گذشت اما وقتی همایون شاهرخی فولاد را که با خرید امتیاز جنوب اهواز به لیگ2 آمده بود به لیگ آزادگان آورد ماجرا کمی متفاوت شد. حالا تیمی با لباس سرخ رنگ تعادل را بین هواداران سرخ و آبی در اهواز و البته چالشی را برای استقلال در شهردومش به وجود آورد. هرچند دو باشگاه بعدها در مراوده بازیکن بسیار در مقابل هم دست و دلبار بوده اند و بیش از 20 بازیکن هستند که سابقه پوشیدن پیراهن دو تیم را دارند؛ از سهراب بختیاری زاده، پژمان منتظری و مهدی امیرآبادی تا پادووانی ، جانواریو و پاتوسی...


اخبار ورزشی- با این حال وقتی استقلال در دومین بازی اش برابر فولاد در لیگ آزادگان سال 76 در اهواز با گل سهراب بختیاری زاده شکست خورد ، مشخص شد که اهواز نیز می تواند از این پس یک چالش برای آبی های تهران به حساب بیاید. آن ها در بازی رفت با 5 گل خوش آمدگویی سختی را به فولاد گفته بودند اما در بازی برگشت ماجرای فرق کرد. تا قبل از آغاز لیگ برتر درست است که استقلال بیشتر برنده شد اما یک برد دیگر فولاد که با دو گل امیرخلیفه اصل و امیدزاهدی استقلال را در تختی اهواز شکست داد باعث شد که اولین رقابت دو تیم در لیگ برتر یک بازی بسیار حساس از آب دربیاید.

 


جنجالی ترین بازی


شروع لیگ حرفه ای انرژی و اشتیاق زیادی را در بین تیم ها و هواداران فوتبال به وجود آورده بود و همین موضوع حساسیت مسابقات را بالا برده بود. از طرفی فولاد در این سال های اندک حضورش توانسته بود با توجه به عملکرد و نتایجش بخشی از هواداران خوزستانی را به سمت خودش بکشاند که مثل هواداران استقلال اهواز عاشق رنگی آبی نبودند هرچند در آن سال ها هنوز استقلال حتی از تیم های خود اهواز در این شهر می توانست طرفداران بیشتری داشته باشد.
 با این وجود یک اتفاق باعث شد تا اولین بازی دو تیم در تاریخ لیگ برتر یک بازی جنجالی شود.در هفته هشتم استقلال باید در اهواز به مصاف فولادخوزستان می رفت اما در ورزشگاه تختی اهواز برای مسابقه آماده بود و بازی به ورزشگاه مجدیان دزفول منتقل شد.

 


ورزشگاهی کوچک و نامناسب برای برگزاری چنین مسابقه ای در سطح لیگ برتر که بخش عمده ای از آن توسط هواداران استقلالی پر شده بود. تماشاگران از صبح زود سکوها را اشغال و تعداد زیادی هم پشت درهای بسته مانده بودند. ازدحام جمعیت به حدی بود که تعدادی از هواداران مثل دربی سال 62 از دکل های نوری ورزشگاه بالا رفته بودند.


فولاد در این بازی ابتدا توسط مهدی پور به گل رسید اما نوازی و اکبرپور بازی را برگرداندند تا استقلال اولین جدالش در لیگ برتر که یک دیدار دشوار از آب در آمده بود را با پیروزی پشت سربگذارد. اما حواشی و جنجال از آنجایی شروع شد که علی خسروی داور این مسابقه سوت پایان بازی را زد و تعداد زیادی از تماشاگران به داخل زمین هجوم آوردند.

 


نیروی انتظامی توانست بازیکنان را از دست علاقمندانشان نجات داده و به رختکن بفرستد با اینحال هواداران استقلال و فولاد در محوطه ورزشگاه با هم درگیری شدیدی پیدا کردند به طوری که اتومبیل های داخل پارکینگ و حتی ساختمان و اتاق های ورزشگاه آسیب دید.