درخشش فوق العاده سردار ازمون و مهدی طارمی در ماه‌های اخیر در اروپا باعث بروز شایعات فراوانی در مورد احتمال انتقال این دو مهاجم گلزن در فصل بعد یه یکی از تیم‌های مهم اروپایی شده و حالا یکی از منابع نزدیک به باشگاه والنسیا  اعلام کرد والنسیا نیز ممکن است به زودی به جمع مشتریان سردار و طارمی اضافه شود.
اخبار ورزشی- این منبع مدعی شد باشگاه والنسیا در حال تحقیق در مورد مسائلی مانند بازاریابی و حق پخش شبکه بین اسپورت است و در واقع آن‌ها قصد داشتند از احتمال درآمدزایی از بین هواداران ایرانی در صورت خرید این دو بازیکن برای فصل بعد اطلاعاتی کسب کنند. او همچنین اضافه کرد باشگاه اسپانیایی قصد دارد تمام جنبه‌های خرید بازیکنان ایرانی را بررسی کرده و دریابد چقدر در صورت انجام این کار، خرید بازیکنان ایرانی در سطح بازاریابی برای آن‌ها چقدر جذاب خواهد بود.

البته این اولین باری نیست که شایعاتی در مورد احتمال حضور سردار یا طارمی در تیم‌های مطرح منتشر شده است. چندی قبل اخبار در مورد مشورت باشگاه آرسنال و میکل آرتتا با آندره آرشاوین، ستاره روسیه‌ای و سابق این باشگاه در مورد کیفیت سردار و عملکرد او در باشگاه زنیت شنیده شد و به جز توپچی ها، نشریات ایتالیایی بار‌ها در مورد تمایل ناپولی به خرید این مهاجم گلزن و احتمال حضور سردار در فوتبال ایتالیا اخباری منتشر کرده اند.

مهدی طارمی نیز در هفته‌های اخیر در ریوآوه عملکرد فوق العاده‌ای داشته و بار‌ها با گلزنی و پنالتی گرفتن‌های مکرر به تیتر یک اخبار بدل شده است. ستاره گلزن ایرانی در فصل زمستانی نیز مورد توجه تیم هایی، چون اسپورتینگ، پورتو و بوردوی فرانسه قرار داشت، اما در نهایت در ریوآوه ماندنی شد.
اما بعید به نظر می‌رسد این باشگاه فصل بعد هم قادر به حفظ مهدی طارمی باشد و با این عملکرد درخشان، او احتمالا راهی باشگاه مطرح تری خواهد شد. تا به حال هرگز شاهد حضور یک بازیکن ایرانی در والنسیا و استادیوم مستایا نبوده ایم، اما یک دهه قبل مسعود شجاعی و جوان نکونام روز‌های شیرینی در ترکیب اوساسونا رقم زدند و حالا ممکن است این اتفاق برای طارمی و سردار تکرار شود.