به گزارش افکارنیوز،

ابوالفضل حسن‌زاده در خصوص پرونده‌های بازی فولاد استقلال و مس سونگون و گیتی‌پسند اظهار داشت: گزارشات واصل شده ان‌شاءالله در جلسه‌ای که با حضور همه اعضای کمیته انضباطی برگزار می‌شود تصمیم می‌گیریم دفاعیه ارسال کنند یا جلسه حضوری تشکیل شود.

اخبار ورزشی- وی در مورد اینکه اگر قرار بر تشکیل جلسه باشد آیا فرهاد مجیدی احضار می‌شود، عنوان کرد: به هرحال کسانی که گزارشات علیه‌شان است و یا اشخاص دیگری که لازم باشد را فرا می‌خوانیم.

رئیس کمیته انضباطی در خصوص اینکه مدتی است در فوتبال بی‌اخلاقی‌های زیادی دیده می‌شود و اعتراضات زیادی به داوران صورت می‌گیرد و آیا قرار نیست کمیته انضباطی برخوردی با این مسأله داشته باشد، عنوان کرد: کمیته انضباطی به هر بازی اگر گزارشات واصل شده باشد رسیدگی داشته است. ما حتی در خصوص بازی‌ها ناظر ویژه انضباطی هم معرفی می‌کنیم و بر اساس گزارشات آنها هم رسیدگی خواهیم داشت. به هر حال تصمیمات تکمیلی ان‌شاءالله خواهیم گرفت اما فعلاً مسابقات تازه شروع شدند به نظرم ما از حداکثر پتانسیلی که داریم در مقررات استفاده می‌کنیم.

وی در مورد اینکه چه اشخاصی به کمیته انضباطی احضار می‌شوند، گفت: چون طبق مقررات حالت محرمانه دارد و اعلام آن ممنوع است اجازه بفرمایید اگر فرآیند تحقیق تکمیل شد بعداً‌ اطلاع‌رسانی می‌کنیم. بنا به تشخیص اعضای کمیته یا آنها را فرا می‌خوانیم یا اینکه جلسه غیرحضوری تشکیل می‌دهیم.

حسن‌زاده در مورد اینکه داور بازی فولاد ـ استقلال در گزارش خودش اشاره کرده سرمربی استقلال به او گفته من ویلا ندارم به شما بدهم اظهار داشت: متن گزارش را حق نداریم افشا کنیم.

رئیس کمیته انضباطی در مورد بحث استقلال ارکان قضایی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: چیزی که به کمیته انضباطی مربوط می‌شود همیشه استقلال داشته و ان‌شاءالله همیشه خواهد داشت. بقیه ارکان هم خارج از حوزه اختیارات من است.

وی در مورد اینکه آیا با کسانی که برای شروع مسابقات به مخالفت پرداختند برخورد خواهد شد، گفت: دفاعیاتی ارسال شده و در شرف تصمیم‌گیری هستیم برخی بازیکنان که اظهارنظر داشتند برای آنها ابلاغیه ارسال شده تا دفاعیات‌شان را اعلام کنند و ان‌شاالله برای این دو نفر تصمیم می‌گیریم.