به گزارش افکارنیوز،

روز گذشته (شنبه)، خبر از ابتلای تعداد قابل توجهی از بازیکنان باشگاه استقلال و فولاد به ویروس کرونا رسید. موضوعی که در آستانه رقابت‌های هفته بیست و سوم لیگ منجر به لغو سفر آبی پو‌شان به جم و بازگشت فولادی‌ها از قائمشهر شد.

اخبار ورزشی- ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت در خصوص افزایش تست‌های کرونای مثبت از فوتبالیست‌ها و اینکه گفته می‌شود به همین دلیل بازی‌های لیگ برتر دوباره متوقف می‌شود، اظهار داشت: قبلا گفته بودم به خاطر حساسیت‌های فوتبال، دیگر درباره آن صحبتی نمی‌کنم، اما طبق شیوه نامه های بهداشتی اگر تیمی از درصدی معین، بازیکنان کرونایی بیشتری داشته باشد، به قرنطینه می‌رود. طبق شیوه نامه ای که در خیلی از کشور‌ها اجرا می‌شود، بازی‌های این تیم هم با تعویق رو به رو می‌شود و در صورتی که شرایط آن تیم پایدار باشد، تصمیم دیگری گرفته می‌شود.

سپس مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی درمورد این موضوع گفت: طبق گفته‌های حریرچی هر تیمی که بیش از ٢۵ درصد از بازیکنانش مبتلا باشد، به قرنطینه می‌رود، اما اتفاق خاصی برای لیگ رخ نمی‌دهد. باشگاه استقلال ١٢ نفر را به‌ عنوان تست مثبت ارائه داده که از ٢۵ درصد بیشتر می‌شود و تیم باید به قرنطینه برود.

او ادامه داد: در جلسه امروز در کمیسیون پزشکی فدراسیون مدارک باشگاه‌هایی که اعلام تست مثبت کرده‌اند (استقلال و فولاد) را بررسی می‌کنیم.