به گزارش افکارنیوز،

مهدی علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان در خصوص رایزنی‌های بین المللی صورت گرفته برای فدراسیون جودو اظهار داشت: وزارت ورزش، فدراسیون جودو و کمیته ملی المپیک در کنار هم در این خصوص حرکت کردند تا مشکل این فدراسیون برطرف شود. از ابتدای سال ۹۸ و پیش از اینکه موضوع تعلیق فدراسیون جودو به صورت رسمی اعلام شود، مذاکراتی صورت گرفت و نگرانی‌ها کمتر شد. اما حوادثی که توسط سعید ملایی در آلمان به وجود آمد، باعث تعلیق جودوی ایران شد.

کرونا باعث تعویق دادگاه عالی ورزش شد

اخبار ورزشی- علی نژاد ادامه داد: پس از این اتفاق، در یک اقدام مشترک از سوی وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو شکایتی به دادگاه عالی ورزش صورت گرفت و قرار بود که این دادگاه، فروردین امسال شکل بگیرد. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در تمامی دنیا و همچنین کشور سوئیس، این دادگاه به شهریور ماه موکول شد. در حال حاضر اقدامات حقوقی توسط وکلای فدراسیون در حال انجام شدن است. وزارت ورزش و کمیته المپیک هم از این اقدام حمایت می‌کنند.

اقدامات مسئولان ورزش ایران و فدراسیون جودو در تضاد نبوده است

معاون وزارت ورزش افزود: در ادامه راه، اگر نیازی به رایزنی باشد توسط خود فدراسیون جودو صورت می‌گیرد. از طرفی، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با مقامات عالی ورزش دنیا تعامل کرده‌اند و اقدامات خوبی هم صورت گرفته و به هیچ وجه کار موازی صورت نگرفته است و این اقدامات به هیچ وجه با یکدیگر در تضاد نبودند.

علی‌نژاد درباره اظهارات اخیر درخشان که عضو یکی از کمیته‌های فدراسیون جهانی جودو است گفت: درخشان هیچ گاه مطلبی غیر از صحبت‌های مطرح شده به من نگفته است و او هم در همین فرآیند و در اقدامات ما، دخیل است.

پرسپولیس باید حقوق کالدرون را پرداخت کند

علی‌نژاد در خصوص جریمه ۸۰۰ هزار دلاری  باشگاه پرسپولیس  بابت قرارداد  گابریل کالدرون  گفت: این مبلغ، همان حقوقی است که از سوی باشگاه پرسپولیس به او پرداخت نشده است. فیفا هم در رای خود اعلام کرده که حقوق کالدرون و دستیارانش باید پرداخت شود. چرا که پس از شکایت کالدرون از پرسپولیس به فیفا، این نهاد رای را به سود  کالدرون صادر کرده است.

مراحل خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس طی می‌شود

او درمورد روند خصوصی سازی ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: این موضوع در وزارت ورزش به عهده تقی زاده معاون حقوقی وزارتخانه است. البته من هم در ستاد خصوصی‌سازی این ۲ باشگاه عضویت دارم. مراحل کار در حال حاضر به خوبی طی می‌شود. حداقل هفته‌ای یک بار جلسه داریم و همین امروز یکی دیگر از این جلسات را برگزار خواهیم کرد. این موضوع با حضور شخص وزیر ورزش پیگیری می‌شود. در راستای فرایندی که باید طی می‌شد، اقدامات خوبی صورت گرفته است. امیدوارم روال به گونه‌ای باشد که بتوانیم به سرعت این موضوع را به سرانجام برسانیم. هفته قبل هم مشخص شد که دو فضای ورزشی به نام این دو باشگاه ثبت شود تا استقلال و پرسپولیس بتوانند حضور موفقی دربورس داشته باشند.

قانون منع جذب بازیکن خارجی را فقط برای استقلال و پرسپولیس می‌توانستیم بگذاریم

علی نژاد درباره قانون منع استفاده از بازیکن خارجی در ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: تنها این ۲ باشگاه متعلق به وزارت ورزش هستند و ما می‌توانستیم این تصمیم را فقط برای استقلال و پرسپولیس اتخاذ کنیم. این تصمیم را به این دلیل گرفتیم که در چنین شرایط اقتصادی از اتلاف ارز توسط این ۲ باشگاه جلوگیری کنیم. بازیکن متوسط خارجی، قابل قیاس با بهترین بازیکنان ایرانی نیست. این فرصت باعث می‌شود که بازیکنان و مربیان ایرانی رشد پیدا کنند و ما نمی‌توانیم برای باشگاه‌های دیگری که مالکیت آن بر عهده ما نیست، چنین تصمیمی بگیریم.

معاون وزارت ورزش در خصوص استخدام ورزشکاران در این وزارتخانه تصریح کرد: این کار هم روال عادی و روتین خود را طی می‌کند. در این خصوص دولت مصوبه‌ای دارد و کار خود را طبق همین مصوبه انجام می‌دهد.

علی نژاد در خصوص هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: هیئت مدیره باشگاه استقلال را هفته پیش تکمیل کردیم و هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس هم به زودی تکمیل خواهد شد.

او درباره حواشی اخیر کرونایی شدن چند بازیکن لیگ برتری و نحوه دخالت وزارت ورزش در این موضوع گفت: شیوه نامه‌ای از سوی وزارت بهداشت برای لیگ برتر تعیین شده و فدراسیون فوتبال بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌کند.