به گزارش افکارنیوز،
پرسپولیس در حالی که از دقیقه ۴۳ بازی با پیکان و پس از اخراج کمال کامیابی‌نیا ۱۰ نفره شده بود، در نهایت با تک‌گل ارزشمند مهدی ترابی برنده از زمین خارج شد. مرتضی فنونی زاده مدافع پیشکسوت پرسپولیس در دهه ۶۰ این برتری ۱۰ نفره را محصول شخصیت قهرمانی این تیم می‌داند و...

وقتی پرسپولیس ۱۰ نفره شد، فکرش را می‌کردید این تیم برنده شود؟
اخبار ورزشی- بازی با شاهین خیلی سخت بود و وقتی پرسپولیس ۱۰ نفره شد سخت‌تر هم شد. در چنین شرایطی تجربه و شخصیت مربی و بازیکنان آن تیم است که می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

و پرسپولیس این شخصیت را داشت؟
شک نکنید! پرسپولیس ۱۰ نفره هم شخصیت قهرمانی داشت و شما دیدید دفاع مطلق نمی‌کرد. پرسپولیس حمله و پرس می‌کرد و با یک بازیکن کمتر هم به گل برتری رسید. پس از گلزنی هم بازیکنان پرسپولیس به خوبی از دروازه خود دفاع کرده و ۳ امتیاز ارزشمند کسب کردند.

عملکرد خط دفاع پرسپولیس چطور بود؟
در غیاب محمد نادری شرایط عوض شده و محسن ربیع‌خواه با وظایف دفاعی‌تر بازی کرد که عملکرد خوبی هم داشت. شجاع و کنعانی‌زادگان هم به هماهنگی خوبی رسیده‌اند، اما مهدی شیری فوق العاده ظاهر شد. او با هماهنگی خوب با سیامک نعمتی و نفوذهایش از سمت راست تیم حریف را در زمین خودش نگه داشت و نقش مهمی در ثبت این نتیجه داشت.

رادوشویچ چطور بود؟
او یک گلر باتعصب است که ۴ سال بدون ادا و اطوار روی نیمکت علیرضا بیرانوند نشست و حالا نوبتی هم باشد نوبت رادوست. من و همه پرسپولیسی‌ها او را دوست داریم و امیدواریم بتواند در فصل آینده هم شماره یک پرسپولیس باشد.

از مثبت شدن تست کرونای بازیکنان استقلال و لغو بازی این تیم برابر پارس جنوبی جم خبر دارید؟
خبر که داریم، اما حرف هم داریم!

چه حرفی؟!
من نمی‌دانم چرا ویروس کرونا فقط یقه بعضی تیم‌های خاص را می‌گیرد! چرا این ویروس سر بزنگاه و درست جایی که تیم‌ها احساس خطر می‌کنند، سراغ آن‌ها می‌آید؟ امیدوارم من اشتباه کرده باشم ولی باور این موضوع کمی سخت است.
 
اما ظاهراً یک مرکز پزشکی معتبر مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای بازیکنان استقلال را تأیید کرده است.
گفتم که امیدوارم من اشتباه کرده باشم ولی این اتفاقات و رفتار‌ها آینده فوتبال باشگاهی ما را به خطر خواهد انداخت.

با این برد چند درصد شانس قهرمانی لیگ نوزدهم را به پرسپولیس می‌دهید؟
قبل از این بازی هم ۱۰۰ درصد شانس قهرمانی را به پرسپولیس می‌دادم و برای من و بقیه دوستداران این تیم فرقی نکرده است. واقعاً این بچه‌ها و بازیکنان پرسپولیس دست‌مریزاد دارند.