به گزارش افکارنیوز،

مصطفی کارخانه، سرمربی تیم والیبال سایپا بعد از همکارش کامبیز یعقوبی مبتلا به کرونا شد. هر چند یعقوبی هیچ علائمی نداشت و تست اولی که باشگاه سایپا از او گرفته بود، کرونا را در بدنش تشخیص داد. در واقع او تنها ناقل بود که با ۱۰ روز دوره نقاهت و منفی بودن تست جدیدش دوباره به کارش برگشت، اما مصطفی کارخانه به دلیل ابتلای یکی از نزدیکانش علائم بیماری را داشت. او دوشنبه در دومین تست باشگاه از بازیکنان و کادر تیم والیبال تست داد و بعد هم برای قرنطینه به خانه برگشت.

اخبار ورزشی- البته عصر دیروز نتیجه تست‌ها مشخص شد، اما کارخانه به دلیل علائم فعلاً در خانه مانده است. سیامک افروزی، فیزیوتراپ و پزشک تیم والیبال سایپا در این‌باره می‌گوید: «آقامصطفی به دلیل اینکه یکی از نزدیکانش مبتلا شده و تستش هم مثبت درآمده، علائم کرونا را داشت و البته در دور دوم تست باشگاه هم داد. هر چند او این مدت هم با ماسک ۹۵N در باشگاه رفت‌وآمد داشت.»

با این حال قاسم کارخانه، پسر مصطفی می‌گوید: «هنوز مشخص نیست پدرم کرونا گرفته باشد چراکه قرار بود نتیجه تست‌ها عصر دیروز به باشگاه برسد، اما همه خبر ابتلای پدرم به کرونا را صبح منتشر کرده بودند. از طرفی پدرم از دوشنبه تحت نظر قرار گرفته و حتی دیروز صبح هم اسکن ریه دادکه خدا را شکر مشکلی نداشته است. ان‌شاءا... که پدرم کرونا نگرفته باشد. چراکه مشکل ریوی دارد.»

فیزیوتراپ والیبال سایپا هنوز احتمال انتقال کرونا به بازیکنان را قطعی نمی‌داند: «تا وقتی جواب تست بازیکنان نیاید هیچ چیزی مشخص نیست. حتی اگر خدای ناکرده تست بازیکنان هم مثبت باشد هم معلوم نیست از سرمربی گرفته باشند. چراکه بازیکنان ۴، ۵ ساعت در باشگاه هستند و اینجا هم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند و هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرین انجام می‌دهند، اما آن‌ها بقیه وقت‌شان بیرون از اینجا است.»

او معتقد است تعطیل شدن یا نشدن تمرین بازیکنان بستگی به تعداد بازیکنان مبتلا شده دارد: «ما حالا برای ادامه تمرینات در نبود آقامصطفی مشکلی برای تمرین نداریم چراکه کامبیز یعقوبی حالا خوب شده و تستش هم منفی درآمده و می‌تواند بازیکنان را تمرین دهد. حالا می‌ماند بحث تعداد بازیکنانی که احتمالاً تست‌شان مثبت در می‌آید.»