بعد از حضور یک نیمه ای در دیدار با شاهین، بشار رسن در مقابل ماشین سازی فیکس شد و در پست هافبک هجومی به میدان رفت. او که دو هفته در بازگشت به پایتخت تاخیر داشت و به خاطر بسته بودن خطوط هوایی از مرز زمینی خود را به ایران رساند، در دیدار با پیکان و شاهین نیز عملکرد قابل قبولی داشت و به خصوص در برابر حریف بوشهری تا آستانه گلزنی هم پیش رفت اما بدشانس بود که ضربه اش با واکنشی کم نظیر از سوی درویش وند مواجه شد.

اخبار ورزشی- او در هر دو بازی وظایف خود به عنوان یک هافبک را ایفا کرد اما نمایش شب گذشته این بازیکن یک پله بالاتر از انتظار طرفداران پرسپولیس بود که تصور نمی‌کردند ستاره عراقی به این زودی ها آماده شود. رسن در 90 دقیقه فیکس بود، حتی در نیمه دوم نیز از نظر آمادگی جسمانی سطح بالایی داشت و در کورس ها عملکرد خوبی را از خود به جای می‌گذاشت. او در یک صحنه نیمه اول در حالی که چند متر از کاپیتان ماشین سازی عزیز معبودی دور بود، خود را به وی رساند و با تصاحب توپ در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما ضربه نهایی اش دقت کافی را نداشت.

بشار رسن که با 5 شوت (3 شوت در چارچوب) رکورددار این مسابقه بود، با ضربات خود نشان داد که علاوه بر تکنیک دریبل زنی و موقعیت سازی، شوتزنی را هم به خوبی بلد است. بشار یک پاس کلیدی و سه سانتر هم داشت و دو خطا هم گرفت و اگر بدشانس نبود، در دقایق آخر نیز می‌توانست با شوت از راه دور دروازه حامد لک را باز کند.

حالا نکته مهم درباره بشار رسن، قرارداد رو به پایان و مطالبات دریافت نشده این بازیکن است که باشگاه پرسپولیس را در موقعیت سختی قرار می‌دهد. او در این مدت هیچ بی انضباطی یا مصاحبه بر علیه پرسپولیس نداشته و همیشه با تمجید از هواداران این تیم، صحبت های خود را به پایان رسانده اما حالا شاید با این حجم از بدقولی، متقاعد کردن او برای تمدید کار آسانی نباشد ولی این پروژه ای است که رسول پناه باید به سرانجام برساند چرا که علاوه بر هواداران، فشار کادرفنی را هم برای حفظ رسن روی خود می‌بیند.