به گزارش افکارنیوز،

گسترش و شیوع ویروس کرونا، زمان برگزاری تمامی رویدادهای ورزشی جهان از جمله تقویم کنفدراسیون والیبال آسیا را دچار مشکل کرد.

اخبار ورزشی- AVC در جدیدترین تصمیم خود برای تقویم ورزشی سال 2020، تمامی رویدادهای ساحلی و سالنی خود به غیر از مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان و جوانان دختر و پسر را لغو کرد و برای برگزاری این چهار رویداد که جنبه انتخابی جهان نیز دارد، سه پیشنهاد زیر را ارائه کرد.

اگر شرایط کشورهایی آسیایی از نظر ویروس کووید ۱۹ تا اول سپتامبر ( 11 شهریورماه) به حالت عادی برگردد، مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان و جوانان دختر و پسر آسیا 2020 در ماه دسامبر ( 11 آذر تا 10 دی ماه) برگزار شود و تیم‌ها و میزبان تا یکم اکتبر ( 10 مهرماه) فرصت اعلام آمادگی برای میزبانی و حضور در این رقابت‌ها را دارند.

کنفدراسیون والیبال آسیا از فدراسیون جهانی مهلت جدیدی برای برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان و جوانان دختر و پسر آسیا 2020 درخواست می‌کند، به گونه‌ای که این مسابقات در ماه فوریه 2021 ( 13 بهمن تا 10 اسفندماه) برگزار شود و تیم‌ها و میزبان برای اعلام آمادگی، تا یکم نوامبر ( 10 آبان ‌ماه) فرصت اعلام آمادگی برای میزبانی و حضور در این رقابت‌ها دارند.

مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان و جوانان دختر و پسر سال 2020 آسیا برگزار نشود و رده‌بندی فعلی آسیا، شرط صعود چهار تیم برتر آسیا به رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2021 باشد.

بر اساس جمع‌بندی کنفدراسیون والیبال آسیا، پیشنهادهای اول و دوم در صورتی اجرایی می‌شود که میزبان برای این مسابقات اعلام آمادگی کند، حداقل شش تیم برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کنند و برگزاری مسابقات در نشست هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا تایید شود.

محمدرضا داورزنی، عضو هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و رئیس کنفدراسیون آسیای مرکزی از جمله افراد شرکت کننده در نشست آنلاین AVC برای جمع‌بندی این مباحث بود.

رئیس فدراسیون والیبال ایران همچنین برای میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان و جوانان پسر سال 2020 آسیا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران به ترتیب در شهرهای شیراز و تهران نیز اعلام آمادگی کرد.