به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، در حالی که آرام آرام به زمان برگزاری دیدارهای مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در قاره آسیا نزدیک میشویم و تیم ملی کشورمان باید در خرداد ماه دیدارهای خود در این مرحله را آغاز کند، در این ایام انجام بازیهای تدارکاتی در دستور کادر فنی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

در این بین انجام بازی با تیم ملی موریتانی نخستین برنامه کارلوس کی‌‌روش در راه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود و به همین خاطر وی بازیکنان مورد نظر خود را برای این مسابقه به تیم ملی دعوت کرد.

کی‌روش در این دعوت دست به اقدامی جدید زد و در میان تعجب شش بازیکن را برای نخستین بار از زمان حضور خود در رأس کادر فنی تیم ملی فوتبال، به اردو دعوت کرد تا نشان بدهد که استعدادهای فوتبال ایران را زیر نظر دارد.

در این میان نکته قابل توجه و مهم در خصوص تصمیمات کارلوس کی‌روش در دعوت از بازیکنان باشگاه‌های مختلف لیگ برتری، توجه به بازیکنان تیم فوتبال صبای قم است، تیمی که از آغاز مسابقات یازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشورمان هنوز از جایگاه پنجم جدول رده‌بندی پایین‌تر نرفته است.

صبای قم از هفته نخست لیگ برتر که با پیروزی این تیم برابر تراکتورسازی تبریز در خانه حریف همراه بود تا هفته بیست و هشتم که باز هم توانست مقابل تیمی از خطه تبریز یعنی شهرداری تبریز به پیروزی برسد، همواره جزو تیم‌های اول تا پنجم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال کشورمان بوده و سرانجام بعد از دفعات متعددی که کی‌روش از بازیکنان این تیم چشم‌پوشی می‌کرد، دو بازیکن یعنی حامد لک و اکبر صادقی به تیم ملی دعوت شده و در نخستین بازی ملی خود مقابل تیم موریتانی به میدان رفتند.

این در حالی است که در ترکیب تیم فوتبال صبای قم در حال حاضر، غلامرضا عنایتی در حال حاضر بهترین گلزن ایرانی لیگ برتر است و بازیکنانی از جمله اکبر صادقی، کریم اسلامی مرتضی کاشی، محسن بیات و مهدی بدرلو نیز می‌توانند در آینده و در راه صعود مقتدرانه به جام جهانی فوتبال مورد توجه سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان واقع شوند.

با این حال روز گذشته با نظر مساعد سوی کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از بین تمام بازیکنانی که بعد از حضور در یک اردوی تدارکاتی چهار روزه از ۲۶ تا ۲۹ فروردین ماه جاری در دیدار دوستانه با تیم ملی موریتانی به میدان رفتند، اکبر صادقی یک نیمه و حامد لک ۱۵ دقیقه با پیراهن تیم ملی بازی کردند تا در پیروزی دو بر صفر تیم کشورمان در این دیدار شریک باشند.