به گزارش افکارنیوز،

لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا نمی‌تواند در مراسم اهدای جام قهرمانی به فاتح لالیگا شرکت کند. رئال مادرید فردا شب (پنجشنبه) در هفته سی‌و‌هفتم لالیگا مقابل ویارئال به میدان می‌رود و اگر این بازی را ببرد اولین قهرمانی‌اش در لالیگا از سال 2017 و مجموعاً سی‌و‌چهارمین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها را کسب می‌کند.

اخبار ورزشیاز دو سال پیش که روبیالس رسماً رئیس فدارسیون فوتبال اسپانیا شد او قانون عجیبی که رئیس قبلی وضع کرده بود – اهدای جام به تیم قهرمان در هفته اول فصل بعد – را لغو و اعلام کرد که مانند دیگر لیگ‌های اروپایی جام قهرمانی باید در پایان همان فصل و (در صورت زودتر مسجل شدن قهرمانی یک تیم در آخرین بازی خانگی‌اش) اهدا شود. این اتفاق پنجشنبه شب ممکن است در ورزشگاه آلفردو دی‌استفانو رخ دهد اما روبیالس برخلاف دو سال گذشته که شخصاً جام قهرمانی را به آندرس اینیستا و لیونل مسی (کاپیتان‌های بارسلونا) اهدا کرد، امسال جام را به سرخیو راموس نخواهد داد و یکی از همکاران وی به مجموعه تمرینی والده‌بباس (محلی که ورزشگاه دی‌استفانو در آن واقع شده) خواهد رفت.

دلیل عدم حضور روبیالس در مراسم اهدای جام به رئال مادرید حواشی و حرف و حدیث‌ها درباره زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا و تعلیق این انتخابات از سوی دادگاه حکمیت ورزش اسپانیا است که او را از ایفای نقش به عنوان رئیس فدراسیون برای اهدای جام منع می‌کند و به همین دلیل قرار است که از میان آندرو کمپس دبیرکل فدراسیون، آنتونیو گومس مدیر روابط سازمانی یا یکی دیگر از نایب رؤسای فدراسیون جام را به راموس تحویل دهند.

این روبیالس بود که دو سال پیش قانون رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اسپانیا، آنخل ویار را برای اهدای جام قهرمانی لالیگا به تیم قهرمان در هفته اول فصل بعد لغو کرد و دستور داد که مانند سایر‌ لیگ‌های اروپایی جام در همان روزی که قهرمان مشخص می‌شود به آن تیم اعطا شود. در واقع خود او در سال‌های 2018 و 2019 هم این کار را انجام داد.