به گزارش افکارنیوز،

احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال در خصوص اخبار مربوط به محرومیت این باشگاه از ۳ پنجره نقل و انتقالاتی، گفت: در ابتدا باید بگویم که بخش اعظم پول بویان آماده است، محرومیت استقلال صحت ندارد. ما پرونده‌های زیادی در فیفا داشتیم که ۶ پرونده را از طریق مطالبات فیفا پرداخت کردیم. روز گذشته هم ایمیلی از فیفا دریافت کردیم که باید طلب بویان را پرداخت کنیم، البته ۷۵ درصد طلب وی آماده پرداخت است و بقیه این رقم هم پرداخت می‌شود. 

اخبار ورزشی- او افزود: حجم پرونده‌های باشگاه استقلال زیاد است و ما یک کار گروه حقوقی قوی در این خصوص استخدام کرده‌ایم.  متاسفانه باشگاه استقلال طی دو سال گذشته در  ۷۷ پرونده‌اش فقط در ۳ پرونده برنده شده است.

مدیرعامل استقلال در ادامه درباره پرونده بویان توضیح داد: در خصوص مطالبات بویان نایدنف در حال مذاکره با فیفا بودیم و منتظر تائیدیه‌های لازم از طریق فیفا بودیم که مدیر امور مالی فیفا آقای اورس هائفلین از هفته گذشته به مرخصی رفتن و خانم پاتریشیا کوهن در طول این مدت جایگزین ایشان شده‌اند و طی دو روز گذشته هم خانم کوهن از طریق ایمیل با ما مکاتبه داشتن و پرسیده بودند که چرا به‌ جای شماره حساب آقای نایدنف شماره حساب وکیل ایشان را ذکر کردیم که ما هم جواب دادیم که وکیل بویان از ایشان وکالتنامه دارد که پول را دریافت کند و وکالتنامه ایشان را نیز برای فیفا ارسال کردیم و بزودی مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ دلار از مطالبات بویان را از طریق فیفا پرداخت می‌کنیم و مابقی نیز با تلاش بنده و هیئت مدیره محترم باشگاه به زودی پرداخت خواهد شد.

وی در پایان درباره بحث‌های پیرامون شفر هم گفت: در مورد پرونده آقای وینفرد شفر نیز ما موفق شدیم با تعامل مناسب دو ماه از خود شفر  زمان بگیریم و  فیفا در ایمیلی دیروز به ما اعلام کرده است که ۳۰ روز برای پرداخت مطالبات ۶۰۰.۰۰۰  دلاری شفر مهلت داریم که این مبلغ نیز از طریق کارگزار و هیئت مدیره محترم و بنده در حال آماده شدن است و ان‌شاءالله در موقع مقرر شده پرداخت خواهد شد و بنابراین ما قبل از زمان پنجره نقل و انتقالاتی با پرداخت این مبالغ هیچ مشکلی نخواهیم داشت و پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز خواهد بود.