به گزارش افکارنیوز،

هاشم بیک زاده معتقد است باشگاه تنها در صورتی باید به نیمکت مربیگری تیم استقلال دست بزند که فرهاد مجیدی نتواند انتظارات را برآورده کند. بازیکن اسبق تیم استقلال درباره اتفاقات و نتایج اخیر در تیم و باشگاه استقلال حرف زد و نسبت به نگاهی که وزارت ورزش به باشگاه دارد، انتقاد کرد.

اخبار ورزشی- استقلال بالاخره برد! نتایج اخیر را چطور ارزیابی می‌کنید؟
نتایج که خوب نیست. ولی با این برد باز هم طرفداران تا حدودی به آینده تیم امیدوار شدند. البته وضعیت باشگاه چندان خوب نیست.

چطور؟
وقتی خبر می‌رسد چند پنجره نقل و انتقالاتی برای استقلال بسته شده، طبیعی است که نباید خوشحال باشیم. نه ما و نه هواداران تیم.

این خبر را از چه طریقی شنیدید؟
هاشم بیک زاده : ما فکر می‌کردیم آقای سعادتمند خودش این مسائل را به ما و هواداران می‌گوید، اما وقتی از رادیو و تلویزیون شنیدیم، شوکه شدیم.

اما مدیرعامل باشگاه هر ماه گزارش ماهانه دارد.
دارد! ولی هرگز به این موضوع اشاره‌ای نکرده بود که باشگاه در آستانه محرومیت و بسته شدن پنجره نقل انتقالاتی است. این مسائل هوادار را نسبت به باشگاه بی‌اعتماد می‌کند. وقتی قرار بر رابطه شفاف با مردم است، باید همه چیز به آن‌ها انتقال داده شود و اینکه یک مسائلی را گزینشی به مردم نگویند، دیگر اسمش گزارش ماهانه نیست. مطمئن هستم اگر مردم این موضوعات را از زبان باشگاه بشنوند، خیلی بهتر است. مثل روزی که آقای سعادتمند درباره کارگزار جدید و قدیم همه چیز را به مردم گفت. این حق مردم است که اتفاقات درون باشگاه‌شان را شفاف بدانند نه اینکه یک‌مرتبه با اخبار تلخ و ناراحت‌کننده شوکه‌شان کنند.

وضعیت فنی تیم استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
تیم روی یک روال عادی حرکت نمی‌کند. البته حاشیه‌های زیادی هم برای تیم ایجاد می‌کنند که صددرصد روی نتایج تأثیر می‌گذارد و هم تیم را از قهرمانی دور کرد و هم کسب سهمیه را در هاله‌ای از ابهام فرو برد. مادامی که تیم روند یکسانی نداشته باشد، همین است. اتفاقات بیرونی به بازیکنان استرس وارد می‌کند و اگر هواداران نسبت به این مسائل در فضای مجازی ابراز نگرانی می‌کنند، حق دارند. امیدوارم شرایط به سمتی برود که تیم راحت‌تر کار کند.

دیدار بعدی با نساجی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
۵ تن از اعضای این تیم از خانواده استقلال هستند. از مدیرعامل و مالکش بگیرید تا سرمربی و اعضای کادر فنی اش همه استقلالی هستند ولی به هر حال آن‌ها مقابل استقلال برای دفاع از اسم تیم شهرشان بازی می‌کنند و این می‌تواند کار را برای استقلال سخت‌تر کند.

نقطه قوت استقلال چیست؟
فکر می‌کنم همه حریفان استقلال از خط حمله این تیم هراس دارند. با وجود گلزنان خوبی که در تیم داریم، تیم مشکل گلزنی ندارد.

درباره شکایت‌های شفر، نایدنوف و استراماچونی صحبتی ندارید؟
همه می‌دانند مدیریت استقلال ار وزارت ورزش دستور می‌گیرد که چه‌کار کند و چه‌کار نکند. چرا استراماچونی رفت؟ برای اینکه پولش را ندادند تا برود. از این واضح‌تر چیست؟ شفر را اخراج کردند تا امروز یقه استقلال را بگیرد. بازیکنان بی‌کیفیتی مثل نایدنوف چطور می‌توانند به استقلال راه پیدا کنند و بدون یک بازی این دردسر‌ها را برای تیم ایجاد کنند؟ هر پرونده‌ای از ایران به فیفا می‌رود رأی‎اش به سود بازیکنان یا مربیان خارجی است! این چه معنی می‌دهد؟ یعنی ایراد از مدیریت‌های باشگاه استقلال است. تاوان این مسائل را چه کسی می‌دهد؟ هوادار! البته الان آقای سعادتمند گفته پول نایدنوف آماده است و می‌دهند ولی سؤال این است که چرا وزارت ورزش یقه مدیران قبلی را نمی‌گیرد که این بلا را سر استقلال آوردند؟ چرا هر کسی می‌تواند بیاید و هر بلایی سر استقلال خواست، بیاورد و برود؟ غیر از این است که باشگاه بی‌صاحب شده؟ همین سعادتمند هم مشخص نیست دو هفته دیگر باشد یا نباشد! چطور می‌شود یک تیم در یک فصل ۳ تا مدیرعامل داشته باشد؟ چه اتفاقاتی رخ داد که فتح‌ا... زاده باشگاه را رها کرد و رفت؟ اینکه نشد! تا مدیری می‌آید و می‌خواهد برنامه‌هایش را طراحی و اجرا کند، بیرونش می‌کنند یا خودش می‌رود!

با این شرایط فکر می‌کنید فرهاد مجیدی باید فصل بعد در استقلال بماند یا نه؟
این بستگی به نتایج تیم استقلال دارد. اگر ببینیم فرهاد خوب نتیجه می‌گیرد، چه لزومی دارد او را تغییر بدهیم. اتفاقاً باید از او حمایت کنیم ولی وقتی نتیجه نگیرد، دیگر نمی‌توان بیشتر از این صبر کرد. الان سال‌هاست هوادار منتظر قهرمانی است ولی شرایط به گونه‌ای پیش رفته که جاده قهرمانی یک‌طرفه شده است. طرفداران دو تیم استقلال و پرسپولیس فقط با قهرمانی آرام می‌شوند. امیدوارم سال ۱۴۰۰ شاهد قهرمانی استقلال باشیم.

سعادتمند برای فصل بعد چه کاری کند بهتر است؟
اول بگذارید ببینیم خود سعادتمند تا آخر این فصل هست یا نه! بعد درباره این مسائل سؤال کنید!

درباره داوری‌های لیگ دسته اول هم انتقاداتی داشتید.
از آقایان محمودزاده و دیگر دست‌اندرکاران سازمان لیگ و کمیته برگزاری لیگ دسته یک خواهش می‌کنم نظارت درستی روی داوری‌های انجام شده داشته باشند تا حقی از کسی ضایع نشود. اینکه تیمی در زمین حاضر نشور و نتیجه را ۳ بر صفر به سود مس کرمان بزنند که درست نیست. باید بازی دوباره برگزار شود. یا دیدار آلومینیوم و علم‌وادب که با ۷ گل به سود آلومینیوم به پایان رسید دیگر آخر اتفاقات اینچنینی بود. همه در لیگ دسته یک زحمت می‌کشند و نباید اجازه بدهند با برخی اتفاقات حق تیم‌ها پایمال شود.