به گزارش افکارنیوز،

پنجشنبه 7 دیدار هفته بیست و ششم لیگ برتر برگزار می‌شود. در این روز شاهد نبردهای حساس و جذابی در صدر و قعر جدول هستیم. 

اخبار ورزشی- نگاهی به این مسابقات می‌اندازیم:

ماشین سازی تبریز- گل گهرسیرجان؛ نبرد 6 امتیازی کویرنشینان

ماشین سازی تبریز به لطف اشتباه‌های عجیب داور در مسابقه هفته گذشته توانست 3 امتیاز از ذوب آهن در اصفهان سوغاتی بگیرد! سبزپوشان تبریزی این هفته میزبان تیم یکی مانده به آخر جدول لیگ هستند. گل گهرسیرجان برای بقا تلاش می‌کند و هفته قبل هم توانست شاهین شهرداری بوشهر را شکست بدهد. ماشین سازی با هومن افاضلی جان تازه‌ای گرفته و گل‌گهر سیرجان هم سرمربی شهر خودرو را جذب کرده و به عنوان دستیار جلالی روی نیمکت می‌نشاند! سه امتیاز بازی برای سیرجانی‌ها از نان شب واجب‌تر است. ماشین‌سازی هم خودش خیلی در حاشیه امنیت نیست و باید از میزبانی‌اش نهایت استفاده را ببرد. گل‌گهر در نیم فصل نخست اولین بردش را مقابل ماشین سازی به دست آورد و یک بر صفر میهمان خود را شکست داد. اکنون خیلی‌ها داوری این مسابقه را زیر ذره‌بین قرار خواهند داد تا ببینند داور بازهم ممکن است به سود ماشین‌سازی اشتباه سهوی داشته باشد یا شرایط تغییر کرده است.

شهرخودرو - تراکتور؛ پیش به سوی نایب قهرمانی

این مسابقه نبرد نایب قهرمانی است. برنده این بازی به رتبه دوم جدول می‌رسد و بازنده تا حدی از کسب سهمیه آسیایی نا امید خواهد شد. مساوی دو تیم به سود سپاهان ، استقلال و حتی فولاد است. بنابراین دو تیم با ارایه بازی هجومی سعی می کنند سه امتیاز را بگیرند. شهرخودرو دومین سرمربی فصل خود را هم از دست داده است و مجتبی سرآسیایی از این تیم جدا شد. سهراب بختیاری زاده در اولین حضورش در لیگ برتر مقابل پارس جنوبی شکست خورد. تراکتور اما ثبات بیشتری نسبت به حریف دارد. ساکت الهامی سرمربی تراکتور از مسئولان سازمان لیگ خواسته که به دقت داوری این مسابقه را زیر نظر بگیرند! بازی رفت را شهرخودرو 3 بر یک به تراکتور واگذار کرد و اکنون به دنبال انتقام است. نبرد قرمزپوشان مشهد و تبریز می‌تواند جذابیت‌های فنی فراوانی داشته باشد. 

سپاهان اصفهان - صنعت نفت آبادان؛ نوبت بردن قلعه‌نویی است؟

زردپوشان اصفهانی سه هفته است که رنگ برد را ندیده‌اند و هفته گذشته هم در تبریز مسابقه 6 امتیازی را به تراکتور باختند تا تیم قلعه‌نویی به رده سوم جدول سقوط کند. اتفاقی که خیلی باب میل فوتبالدوستان اصفهانی نیست با این حال مسابقه با صنعت نفت آبادان بهترین فرصت برای زردپوشان است تا دوباره خود را در کورس نایب قهرمانی و سهمیه آسیایی ببینند. نفت آبادان هم سه هفته است برد نداشته و روی پله هفتم جدول جا خوش کرده است. بهنام سراج جانشین سرمربی تیم ملی ایران در نفت آبادان شده و این هفته بازی دشواری مقابل یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ برتر دارد. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه 4 بر 2 به سود نفت تمام شد البته آن زمان اسکوچیچ هدایت صنعت نفت را برعهده داشت و این بار شرایط کاملا فرق می کند. سپاهان هم می‌خواهد انتقام آن باخت را بگیرد و هم به شرایطش در جدول سر و سامانی بدهد. قلعه‌نویی اگر خوش شانس باشد شاید دوباره بتواند به نایب قهرمانی در لیگ برتر برسد. به شرطی که تیم خودش پیروز شود و مسابقه  تراکتور و شهر خودرو برنده نداشته باشد.

پیکان - پارس جنوبی جم؛ تقابل مربیان خوزستانی در بازی 6 امتیازی

این مسابقه 6 امتیازی در قعر جدول است. پیکان بعد از دو برد مقابل سایپا متوقف شد تا در رده چهاردهم جدول لیگ قرار بگیرد. پارس جنوبی جم هم یک بازی معوقه مقابل استقلال دارد و اکنون در رده دوازدهم جدول ایستاده است. پارس جنوبی با سیروس پورموسوی سرمربی جدید خود مقابل عبدالله ویسی و پیکان قرار می‌گیرد دو سرمربی خوزستانی در این بازی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و به خوبی با تفکرات فوتبالی هم آشنا هستند. مسابقه رفت دو تیم را پارس جنوبی 3 بر یک برد ولی بعید است نتیجه رفت قابل تکرار برای پارس جنوبی باشد. شاگردان پورموسوی هفته سختی را پیش رو دارند و بعد از این دیدار به مصاف استقلال تهران خواهند رفت.

فولاد خوزستان- ذوب آهن اصفهان؛ بازی ویژه آقای مدیر

این مسابقه برای مدیرعامل باشگاه فولاد یک بازی ویژه محسوب می شود او باید مقابل تیمی قرار بگیرد که خودش سال‌ها در آن مدیریت کرده و زحمت کشیده است اما این روزها روابط حسنه‌ای با مدیران جدید باشگاه ذوب آهن ندارد. از سویی دیگر فولاد بعد از باخت هفته قبل مقابل پرسپولیس به دنبال برد در اهواز است تا شاید همچنان بخت نایب قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی را داشته باشد. ذوب آهن هم بعد از شکست اعجاب انگیز مقابل ماشین سازی به لطف اشتباه داور باید برای بقا تلاش کند. فولاد در بازی رفت هم مقابل ذوب آهن شکست خورده بود. جواد نکونام هفته گذشته از شرایط بد بازیکنان تیمش در بیماری کوئید 19 گفت و اینکه شرایط تیمش با حریفان برابر نیست . باید دید خوزستانی‌ها می‌توانند مدیرعامل اصفهانی خود را در آخر بازی خوشحال کنند و با یک برد شب رویایی را برایش رقم بزنند یا نه.

شاهین شهرداری بوشهر - سایپا؛ تلاش برای بقا

این بازی 6 امتیازی در قعرجدول است. شاهین با مهدی پاشازاده سرمربی جدیدش هفته قبل شکست خورد. شاهین در 5 هفته اخیر فقط یک امتیاز گرفته و برای بقا باید این5 بازی آخرش را ببرد وگرنه دوباره به لیگ دسته یک سقوط خواهد کرد. سایپا هم مقابل 3 تیم مدعی سه امتیاز گرفته و هفته قبل هم از پیکان یک مساوی دیگر گرفت تا همچنان به بقا در لیگ برتر امیدوار باشد. مساوی به درد شاهین نمی‌خورد و قطعا پاشازاده تیمش را برای برد به میدان می فرستد اما سایپایی‌ها به یک امتیاز هم راضی هستند. بازی رفت دو تیم هم بدون گل به پایان رسید. شاهین درصورت شکست یک قدم دیگر به سقوط نزدیک می شود و البته شرایط سایپا هم در جدول کاملا ناپایدار به نظر می‌رسد.

استقلال - نساجی مازندران؛ تقابل آبی‌های قدیم و جدید

این مسابقه را می‌توان به نوعی دیدار خانوادگی دانست! نساجی پر است از مربی و مدیر استقلالی سابق از محمود فکری سرمربی نساجی گرفته تا حنیف عمران زاده و علی امیری همگی سابقه حضور در استقلال را دارند اما این دلیل نمی‌شود که آنها بخواهند سه امتیاز را به آبی پوشان تهرانی تقدیم کنند. بخصوص اینکه استقلال در نیم فصل اول با استراماچونی توانست در قائمشهر 2 بر یک پیروز شود. نساجی روی پله هشتم جدول لیگ است اما در صورت شکست در این مسابقه بازهم در جدول لیگ پایین‌تر خواهد رفت  البته شاگردان فکری یک بازی معوقه مقابل فولاد خوزستان هم دارند.

از سویی دیگر استقلال در صورت خوش شانسی می‌تواند با یک برد به رده دوم جدول بازگردد. آبی پوشان در این بازی آرش رضاوند را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند از سویی دیگر عارف غلامی و سیاوش یزدانی هم به دلیل بیماری در این مسابقه غایب خواهند بود. نساجی هم با بازیکنان نام آشنایی مقابل استقلال قرار می‌گیرد.باید دید فرهاد مجیدی سرمربی استقلال می‌تواند از محمود فکری با انگیزه امتیاز بگیرد یا قافیه را به پیشکسوت خود می‌بازد. هواداران استقلال امیدوارند که آبی پوشان با یک برد دوباره شانس آسیایی شدن و حتی نایب قهرمانی را به دست بیاورد. 

اسامی داوران هفته بیست و ششم لیگ برتر:

پنجشنبه ۲/ ۹۹/۵

ماشین سازی تبریز  - گل گهر سیرجان ساعت 20:15

علی صفایی – حسن یوسفی- محمد علی پور متقی –  وفا پیشه، ناظر: حاتم بک پور

شهرخودرو مشهد - تراکتور سازی تبریز ساعت 20:15

بیژن حیدری - سعید قاسمی- حمید سبحانی- سید علی اصغر مومنی، ناظر: ابوطالب طاهریان

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- صنعت نفت آبادان ساعت 20:15

سید مهدی سید علی – محمد عطایی – حمید نادری – محمد رضا تارخ، ناظر : رسول فروغی

پیکان تهران – پارس جنوبی جم ساعت 21

کمیل غلامی – تورج عیوض محمدی – علی اکبر عظیم پور – سید وحید کاظمی، ناظر : حسین نجاتی

فولاد خوزستان– ذوب آهن اصفهان ساعت 21

محمد رضا اکبریان – جلیل شعرانی- قهرمان نجفی – علی ابراهیمی، ناظر: محسن قهرمانی

شاهین شهرداری  بوشهر – سایپا تهران ساعت 21

حسین زیاری – حسن ظهیری – هادی طوسی – عبدالنبی پورخلف، ناظر: سعید بطحایی

استقلال تهران – نساجی مازندران؛ ساعت 21

رضا کرمانشاهی – محمد رضا ابوالفضلی – عسگر محمدی – امیر سامان سلطانی، ناظر: حیدر شکور

جمعه ۹۹/۵/۳

نفت مسجد سلیمان – پرسپولیس تهران؛ ساعت 20:45

سید رضا مهدوی – امیر رضا اشور ماهانی – احد سلطانی – میثم حیدری، ناظر:ایرج نظری