به گزارش افکارنیوز،

زین الدین زیدان به یکی از شخصیت‌های منحصربفرد دنیای فوتبال بدل شده است.

اخبار ورزشی- او هم بازیکنی فوق‌العاده بود و هم توانسته به یکی از برترین مربیان تاریخ فوتبال شناخته شود. کاری که این فصل زیدان با رئال مادرید کرد در تاریخ این باشگاه در برخی زمینه‌ها یک رکورد محسوب می‌شود.

به همین بهانه مارکای اسپانیا با هم‌تیمی‌های سابق زیدان در رئال مادرید و یوونتوس در خصوص این مربی مصاحبه کرد.

*فرناندو هیرو

مدافع رئال مادرید در خصوص زیدان اظهار داشت: او از لیگ دیگری آمده بود، فوتبال را جور دیگر و به شیوه‌ متفاوتی می‌شناخت اما دقیقا در لحظه‌ای که توپ را لمس کرد می‌فهمیدی که چقدر زیبا و فوق‌العاده فوتبال بازی می‌کند.

وی ادامه داد: زیزو یک رو داشت اصلا فیلم بازی نمی‌کرد. وقتی به اینجا رسید کاملا خجالتی بود ولی در تمرین‌ها تمام توان خود را به نمایش می‌گذاشت. من کاملا ظرافت و سادگی او را به خاطر دارم.

*پائولو مونترو

مدافع اروگوئه‌ای سال‌های گذشته یوونتوس در خصوص زیدان گفت: نمی‌توانید و غیرممکن است که او را دوست نداشته باشید. او یک رهبر فروتن بود، متواضع‌ترین انسانی که تا به حال دیده‌ام. زیدان بهترین هم‌تیمی من بود. او کاری می‌کرد که غیرممکن برایش ساده به نظر برسد.

*والتر ساموئل

مدافع آرژانتینی که یک سال در رئال مادرید بازی کرد در خصوص زیدان اظهار داشت: تصویری که من از زین‌الدین دارم یک شخصیت آرام، متعهد به خانواده و انسان‌گرایانه بود. رفتار او جوری بود که خیلی چیزها را می‌توان از او آموخت. با اینکه در پستی دیگر بازی می‌کرد ولی برایم جالب بود که حرکاتش را ببینم و مشاهده کنم که چگونه دریبل می‌زند و به زیبایی پاس نهایی را می‌دهد.

*سانتیاگو سولاری

مربی سابق کهکشانی‌ها در خصوص زیدان گفت: او یکی از کاراکترهای بی‌نظیر رئال مادرید بود. نمی‌توانم کلمه برای توصیف او پیدا کنم،‌زیزو بی‌مانند است و بیایید قبول کنیم که شخصیت بزرگی است.

*الساندرو دل‌پیرو

ستاره سابق یوونتوس نیز به تمجید از زیدان پرداخت و گفت:‌ در زمان بازی‌ام با بسیاری از بازیکنان بزرگ دیدار کردم. مدافعانی چون پائولو مالدینی، فابیو کاناوارو،‌ پائولو مونترو و مهاجمانی چون فیلیپه اینزاگی، فرانچسکو توتی ولی زیدان فوق‌العاده بازیکنی که دیدم. او با بقیه فرق داشت. زیدان نماینده فوتبال ناب بود،‌ او با یوونتوس، رئال مادرید و تیم ملی فرانسه این کیفیت فوتبال را به نمایش گذاشت.

*دیوید بکام

ستاره انگلیسی سابق رئال مادرید در خصوص زیدان گفت: روز آخر تمرین زیزو در رئال واقعا خاص بود. من و او در رختکن با هم تنها بودیم و کنار من نشست و از من بابت همه کارهایی که کردم تشکر کرد و اظهار کرد که تیمی خارق‌العاده ساخته‌ایم.

*فلورنتینو پرز

رئیس باشگاه رئال مادرید نیز در خصوص مربی خود گفت: زیدان یک نعمت برای رئال مادرید است.