به گزارش افکارنیوز،

توپ طلای سال ۲۰۲۰ از سوی فرانس فوتبال به بازیکنی اهدا نمی‌شود. دلیلش هم وقفه‌ای است که در برگزاری بازی‌های این فصل به دلیل شیوع ویروس کرونا رخ داد. امسال روبرت لواندوفسکی ، مهاجم لهستانی بایرن‌مونیخ این شانس را داشت که بار دیگر بعد از لوکا مودریچ، بازیکنی باشد که جلوی حکومت مسی و رونالدو بر توپ طلا را می‌گیرد. برگزار نشدن مراسم توپ طلا به همین دلیل باعث خشم فوتبال‌دوستان لهستانی شده است.

اخبار ورزشی - فلیک سرمربی بایرن‌مونیخ اعتقاد دارد روبرت همه شرایط لازم برای گرفتن توپ طل ای امسال را دارد. مجله فرانس فوتبال از اواسط دهه ۱۹۵۰ ایده اهدای توپ طلا به بهترین بازیکن جهان را اجرا کرد و حالا این جایزه تبدیل شده به معتبرترین جایزه انفرادی فوتبال. از همان زمان، این برای اولین بار است که هیچ بازیکنی برنده توپ طلا نخواهد بود اما با توجه به در نظر گرفتن موفقیت‌های فردی و تیمی، به نظر می‌رسد هیچ بازیکنی شایسته‌تر از روبرت لواندوفسکی برای برنده شدن توپ طلای امسال نبود و او را به همین دلیل می‌توان یکی از قربانیان بزرگ بحران کرونا در جهان دانست!

روبرت در یک دهه گذشته که در بایرن‌مونیخ بوده (‌از ۲۰۱۰) توانسته هر ۱۰۹ دقیقه یک گل در بوندس‌لیگا بزند و عنوان بهترین گلزن خارجی تاریخ این لیگ را نیز از آن خود کند اما این همه ماجرا نیست. او این فصل با ۳۴ گل زده برای پنجمین بار عنوان آقای گل بوندس‌لیگا را کسب کرد و بایرن را به هشتمین قهرمانی متوالی در آلمان رساند. در جام‌حذفی هم گل زد تا دوگانه داخلی بایرن تکمیل شود. در این جام هم ۶ گل زد تا آقای گل حذفی هم باشد و در لیگ قهرمانان هم تا اینجا ۱۱ گل زده و جزو بهترین‌ها بوده. این یعنی او در ۴۳ بازی به ۵۱ گل رسیده که آماری فوق‌‌‌العاده به حساب می‌‌آید.

لواندوفسکی؛ قربانی بزرگ کرونا

بایرن یک گام تا رسیدن به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان فاصله دارد و با توجه به برد ۳- صفر در بازی رفت در زمین چلسی در مرحله یک‌هشتم نهایی، صعود این تیم کاملاً قابل پیش‌بینی است. اگر لوا در این بازی‌ها هم گل بزند و بایرن را به قهرمانی در لیگ قهرمانان و در نتیجه به دومین سه‌گانه قهرمانی تاریخ خود برساند، آنگاه فریادهای حمایت از او برای دریافت توپ طلا به بالاترین حد ممکن خواهد رسید.

۲۴ سال است که بوندسلیگا نتوانسته بعد از ماتیاس سامر که آن موقع (۱۹۹۶) در دورتموند بازی می‌کرد، بازیکنی را به عنوان برنده توپ طلا داشته باشد. اولیور کان در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ و فرانک ریبری در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ و مانوئل نویر بعد از قهرمانی در جام جهانی‌ ۲۰۱۴ با آلمان همگی در رقابت کسب توپ طلا سوم شدند اما حالا به نظر می‌رسد که لوا می‌توانست برنده شایسته بوندس‌لیگایی توپ طلا باشد، اگر کرونا اجازه می‌داد.