به گزارش افکارنیوز،

روز گذشته اعلام شد مجمع انتخاباتی هیئت وزنه‌برداری تهران روز 26 مرداد ماه به انجام خواهد رسید. این درحالی است که روز گذشته فدراسیون وزنه‌برداری خبر داد که بعد از تائید اسامی کاندیداهای حاضر در مجمع، این انتخابات در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد و علی مرادی و محسن بیرانوند رئیس و دبیر فدراسیون وزنه‌برداری به همراه رضا گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در انتخابات حضور خواهند داشت.

اخبار ورزشی- تورج فرهادی که بعد از یک سال سرپرستی بر این هیئت، روز 25 مرداد سال 95 در انتخابات ریاست هیئت وزنه‌برداری استان تهران حائز 14 رای شد و بدون رای مخالف بر مسند وزنه‌برداری پایتخت نشست، بعد از 5 سال حضور در این هیئت، کماکان نامزد ریاست است.

این روزها انتقادات زیادی از سوی وزنه‌برداران تهران در مورد عملکرد این هیئت ورزشی شاهد هستیم. پیش از این پوپک بسامی بانوی ملی‌پوش وزنه برداری درحالیکه هنوز زمان برگزاری انتخابات مشخص نبود، از بی توجهی فرهادی نسبت به بانوان انتقاد و اوضاع وزنه‌برداری استان را اسفناک توصیف کرد. او گفت که در پایتخت که طبیعتا باید وضعیتش بهتر از سایر استان‌ها باشد، به لحاظ بهره‌مندی از سالن، تجهیزات و مربی فعال کاملاً فقیر است و حتی یک میله 15 کیلویی استاندارد ندارد.

بسامی یکی از ده‌ها قهرمانی است که از هیئت وزنه‌برداری استان تهران انتظار حمایت و پشتیبانی دارد. استانی که به لحاظ جمعیتی و همچنین استعدادهای بالقوه، می‌تواند حرف‌های زیادی در وزنه‌برداری کشور داشته باشد.

از فرهادی که 4 سال قبل و بعد از موفقیت در انتخابات این هیئت ورزشی گفته بود: «باید فضای جدیدی را ایجاد کنیم تا وزنه‌برداری از شرایط رخوت فعلی خارج شود و به شرایط ایده آل برسد. باید با تغییر نگرش جدی، وزنه‌برداری تهران را به سمتی هدایت کنیم تا این ورزش به سمت سیاسی شدن نرود» این انتظار می‌رود که اگر بار دیگر موفق شد از سوی مجمع هیئت وزنه‌برداری استان رای اعتماد بگیرد، با نگرشی تازه و توانی و توجهی بیشتر، وزنه‌برداری استان را از این حالت رخوت کنونی خارج کند.